Kurşun değil kurşun kalem gönderiyoruz

Bu haber 11 Nisan 2017 - 9:09 'de eklendi ve 463 kez görüntülendi.

Suriyeli Türkmen öğrencilerin kırtasiye ihtiyacının karşılanması için Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde kırtasiye yardım kampanyası düzenlendi. Kampanya çerçevesinde toplanan kırtasiye malzemeleri taşıyan kamyonlar törenle yola çıktı.
Muhittin Direk

Suriye’nin Azez, Cerablus, Çobanbey ve El-Bab bölgelerinde eğitim ve öğretimlerini sürdüren Suriyeli Türkmen öğrencilerin kırtasiye ihtiyacının karşılanması için Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde kırtasiye yardım kampanyası düzenlendi.

20 Mart tarihinde başlayan kampanyada toplanan yaklaşık 500 bin liralık malzemeler tıra yüklenerek Muğla valiliği önünde düzenlenen tören sonrası yola çıktı. Törene Muğla Vali Amir Çiçek, Muğla Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci atıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin ekinci, törende yaptığı konuşmada, “Hemen yanı başımızda bir trajedi yaşanıyor. Daha bir hafta önce çocukların üzerine kimyasal silahlarla saldırılıyor, binlerce insan katlediliyor. Maalesef tüm dünya bunlara seyirci kalıyor. Biz buna seyirci kalamadık ve Sayın Valimizin önderliğinde bir kampanya düzenledik. Muğla’nın cömert insanları, Muğla’nın cömert velileri bu kampanyamıza gerçekten büyük destek verdiler. Toplanan kırtasiye yardımlarını Suriye’deki Azez, Çobanbey, Cerablus ve El-Bab’a ulaştırmak üzere bun yardım Tırını yola çıkarıyoruz” dedi.
Muğla Valisi Amir Çiçek, Türk milletini tarif ederken en önemli özelliğinin cömertliği olduğunu belirterek, “Yanı başımızdaki Suriye’deki bu acı tabloyu en kısa zamanda düzetmek istiyoruz. Hem kendi çocuklarımızı, hem Suriyeli kardeşlerimizin çocuklarını bugüne değil, yarına yetiştirmek istiyoruz. Geleceğe hazırlamak istiyoruz. Suriye’de silah ve ateş altına olan çocuklarımızı cehaletten kurtarmak istedik. Kampanyamız halen sürmesine rağmen, bir Tır dolusu kırtasiye malzemesi şu anda çocuklarımızın eğitimi için gerekli olan neyse onları aldık ve bunları gönderiyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak tarafından okunan duanın ardından kırtasiye yardım Tırı yola çıktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.