Kursiyerlere sertifikaları verildi

Bu haber 25 Eylül 2013 - 20:48 'de eklendi ve 795 kez görüntülendi.

kursiyerlere1321354613216132132Çalışma ve İl Kurumu İl Müdürlüğü ile Kılıç Holding ile 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde yapılan ‘Çalışanların Mesleki Eğitimleri’ tamamlandı. 101 kişinin katıldığı ve sona eren kursların sertifika törenine Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer katıldı.
Haber Merkezi
Kılıç Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğü, İl Müdürlüğü ve Muğla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içinde “Çalışanların Mesleki Eğitimi” yapılarak, kaynakçılık mesleğinde 25 kişiye, su ürünleri işlemeciliği mesleğinde ise eğitimini tamamlayan 76 kişiye mesleki yeterlilik belgesi düzenlendi.
Kılıç Holding merkezi hizmet binasında düzenlenen sertifika törenine Vali Mustafa Hakan Güvençer, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Çalışma ve İl Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç ile eğitimi tamamlayan personel katıldı.
Vali Mustafa Hakan Güvençer, Kılıç Holding Yönetim Kuruluna ve tüm çalışanlara emeklerinden, ülke ekonomisine katkılarından dolayı teşekkür etti. Çalışanların eğitiminin önemine değinen Vali Güvençer, ‘İş Sağlığı Güvenliği Kanunu’ ile hem çalışanların hem de işverenlerin maddi ve manevi kazanımlar elde edeceklerini söyledi.
İl Müdürü İlyas Sarıyerli, çalışma ile işveren açısından İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hükümleri yerine getirildiğini, kamu açısından da eğitim faaliyeti yapılarak istihdamın korunmasına ve geliştirilmesine katkıda bulunulduğunu vurguladı. Söz konusu eğitim faaliyetlerinde herhangi bir kamu kaynağı da kullanılmadığının altını çizen Sarıyerli, Kılıç Holding bünyesinde ayrıca 20 kişiye İşbaşı Eğitim Programı uygulandığını da söyledi. Program sertifikaların verilmesiyle sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.