Küreci’den Dünya Kadınlar günü açıklaması

Bu haber 07 Mart 2016 - 23:22 'de eklendi ve 465 kez görüntülendi.

KÜRECİ’DEN TEMAYÜL DEĞERLENDİRMESİ AK PARTİ MUĞLA İL BAŞKANI İHSAN KÜRECİ, TEMAYÜL YOKLAMASINDA KARŞILAŞILAN YOĞUN İLGİNİN SEVİNDİRİCİ OLDUĞUNU BELİRTEREK, MUĞLA YENİ TÜRKİYE HEDEFİNE SAHİP ÇIKTIĞINI AÇIKLADI.Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Haber Merkezi
Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
İhsan Küreci 8 Mart Dünya Kadınlar günü için yayımladığı mesajında, “Toplumumuzda ve kültürümüzde seçkin ve saygın yeri olan kadınlarımızın, bu anlamlı ve özel günlerini kutluyor, kendilerine hak ettikleri saygıyı gördükleri sağlıklı, huzurlu bir yaşam diliyorum. Mensubu olduğumuz medeniyette insanları mezhebinden, inancından, kökeninden ve cinsiyetinden dolayı ötekileştirmek olmamıştır. Tam aksine, bizim medeniyetimiz cenneti anaların ayakları altına sermiş onların haklarını her fırsatta savunan bir medeniyet olmuştur” dedi.
Kadınlara yönelik her türlü şiddeti kınadığını kaydeden Küreci açıklamasına şöyle devam etti:
“Kadına şiddet başta olmak üzere, kadınlarımıza yapılacak her türlü baskı, hakaret ve ayrımcılığı, insanlığa yapılmış bir ihanet olarak görüyorum. Kardeşliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde kadınlarımızın birleştirici ve bütünleştiriciliğine ihtiyacımız var. Savaşların ve kavgaların son bulması, daha aydınlık yarınlar ancak kadınlarımızın gayretleriyle olacağı inancındayım. Umut ediyorum ki ülkemizin birlik ve beraberliğinin de en büyük güvencesi kadınlarımız olacaktır. Ülkemizi ve insanlığı daha ileri götürecek olan da kadınlarımızdır. Ben bu özel günde kadınlarımızın hak ettikleri gibi, huzur mutluluk içerisinde yaşamalarını diliyor tüm kadınlarımızın dünya kadınlar gününü kutluyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.