Kur’an Kursu güz dönemi başladı

Bu haber 16 Eylül 2013 - 18:01 'de eklendi ve 1.117 kez görüntülendi.

kurankursu2313216516313213Muğla’da 2013-2014 güz dönemi kuran kursları Şeyh Camii içinde bulunan Merkez Kur’an Kursunda başladı. Cumhuriyet kurulduğundan beri aralıksız hafız yetiştirmeye devam eden kurs bu yıl 58 öğrenciye eğitim verecek.
İlkay Yıldız
2013-2014 güz dönemi kuran kursları Şeyh Camii içinde bulunan Merkez Kur’an Kursunda başladı. Cumhuriyet kurulduğundan beri aralıksız hafız yetiştirmeye devam eden kurs bu yıl 58 öğrenciye eğitim verecek. Şeyh camii avlusunda düzenlenen törene Ak Parti Muğla Milletvekili Prof.Dr. Yüksel Özden, Muğla İl Müftü vekili Kazım Aşlık, Muğla Yardımseverler Vakfı Başkanı Çağrı Alper, müftü yardımcıları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan İl Müftü Vekili Kazım Aşlık, “Güzel Muğla’mızın bu güzel yerin de yine Kuran’a hizmet eden Kuran’ı öğrenme adıyla, Kuran’ı öğretme adıyla bir gayrete giriyor. Bugün hafızlık yapan kurslarımızın başlama merasimi ile bu hizmetin ana eksenini anlamaya çalışıyoruz. Bakınız cenabı hak diyor ki Kuran’ı biz indirdik koruyacak biziz. Kuran-ı Kerim elden ele dilden dile okunarak, tilaveti yapılarak, yazılarak günümüze kadar gelmiş ve kıyamete kadar da bu hizmetler verilmeye devam edilecektir” dedi.
Ak Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel, “Din olmadığında bu ülkede hiçbir şey kalmaz, ne örfümüz kalır ne anenemiz kalır, ne saygımız kalır, ne de sevgimiz kalır. Dinden diyanetten uzaklaşınca geriye hiçbir şey kalmıyor, toplumu tutan bir şeyde kalmıyor. Hiçbir zaman toprağın altını anlamadan üstünü anlayamazsın yıllar yılı Muğla’da toprağın altındakilerin üstüne beton dökülmüş. Biz geçmişimizi ile geleceğimizi ayırmıyoruz. Etrafımızdaki insanları kurtarmazsak, yarın kendimiz de kayboluruz. Bu ülkedeki insanların ailelerin, gençlerin mutluluğu için hep birlikte çalışıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
humayun gönül çakır 08 Mart 2014 / 21:29

iyi günler
muğla merkezde çalışan bayanlara yönelik kuran kursuna gitmek istiyorum.bu konuda yadımcı olursanız sevinirim. iyi günler