Kumluova Çok programlı lisesi açıldı

Bu haber 05 Mayıs 2013 - 20:27 'de eklendi ve 1.447 kez görüntülendi.

kuluovaliseacildi12313546845Fethiye’nin Kumluova beldesinde, Prof. Dr. Ayhan Önder Çok Programlı Lisesi’nin açılış töreni gerçekleştirildi.
Haber Merkezi
Fethiye’nin Kumluova beldesinde, Prof. Dr. Ayhan Önder Çok Programlı Lisesi’nin açılış töreni gerçekleştirildi. 45 derece sıcaklık altında yapılan açılış törenine; Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Muğla milletvekilleri CHP’li Prof. Dr. Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan, MHP’li Mehmet Erdoğan, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Fethiye’nin belde belediye başkanları, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Mustafa Ali Türkan, CHP İlçe Başkanı Emrah Doğu, MHP İlçe Başkanı Hamdi Gürbüz, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyeleri ile belde sakinleri katıldı. Mustafa Sarıgül, açılış alanına gelişte yoğun bir ilgiyle karşılaşırken, hemen her partiden yetkili kişilerle ayak üstü sohbet etti.
18 derslikli olan ve yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olan çok programlı lisenin açılış töreninde Prof. Dr. Ayhan Önder, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, Şişli Belediye Başkanı Sarıgül ve Kaymakam Ekrem Çalık’a, Kumluova Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından plaketler sunuldu. Aşırı sıcak altındaki törende Fethiye Belediye Bandosu eşliğinde, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı söylendi. Gazi Ortaokulu halk oyunları ekibi gösteri yaparken, okul müdürü Ayhan Dinçer, okul hakkında bilgi aktarıp, Prof. Önder’e teşekkürlerini iletti.
Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, Fethiye’de hayırseverlerin katkıları ile 60 milyon TL’ye 500 derslik yapıldığını, 200 dönümlük arazide kampüs alanı oluşturulup 6 lise binası yaptırıldığını, Şişli Belediye Başkanı’ndan da Şişli’de ve Türkiye’nin değişik yerlerinde yaptıklarının bir yıllık zekatı olarak, bu alana bir Şişli Anadolu Lisesi yaptırmasını talep etti.
Kumluova beldesine kendi adına ikinci bir okul yaptıran Prof. Dr. Ayhan Önder de yaptığı kısa konuşmada, “Bir eğitim kurumunun topluma neler getirdiğini anlatmanın anlamı yok. Bunu herkes biliyor. Bu okul memleketimin gençlerine hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Mustafa Sarıgül ise, bu okulda inançlara saygılı, laik, memleketini, yurdunu seven öğrencilerin yetişeceğini söyleyerek, “Okuldaki tüm öğrencileri, öğretmenleri, Kumluova’nın muhtarları ve İlçe Milli Eğitim Müdürü ile birlikte 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda İstanbul’a bekliyorum. Öğrencilerimize İstanbul Boğazı gezisi yaptırmak istiyorum. Öğrencilere ayrıca liderlik eğitimi verdireceğim. Hepsi birer lider olacak” diye konuştu.
Sarıgül bu ifadesinin ardından hemen öğrencileri yanına çağırarak, ‘Liderlik Andı’ yaptırdı. Kumluova beldesine Şişli Meslek Yüksekokulu kazandırmak istediğini belirten Mustafa Sarıgül; Özal’dan pratik çözümler, Erdal İnönü’den de doğruluk, dürüstlük ve siyaset dersi aldığını anlatarak, konuşmasını alkışlar arasında tamamladı.
Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık da, okulun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından lisenin açılışı; Kaymakam Çalık, Mustafa Sarıgül ve Muğla milletvekilleri tarafından gerçekleştirildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.