Kriz Çığırtkanları

Bu haber 16 Aralık 2015 - 22:58 'de eklendi ve 1.073 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, içerde ve dışarıdaki kriz çığırtkanlarına inat, istikrarlı bir şekilde büyümemizi

sürdürüyoruz, sürdüreceğiz dedi. KENDİ UYDUMUZ OLMASA NEFES ALAMAZDIK… Şayet biz bugün
kendi uydularımıza, kendi yazılım ve teknolojimize sahip olmasaydık, yaşadığımız şu hassas dönemde adım atamazdık, nefes alamazdık.
Şunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız, Türkiye’nin sorumluluğu sadece kendisine, kendi vatandaşlarına karşı değildir. Biz bir yönüyle 300 milyonluk Türk dünyasına, bir yönüyle 1.7 milyar İslam alemine, bir yönüyle de 7 milyar insanın tamamına karşı sorumlulukları olan bir ülke ve milletiz. Tekrar ediyorum, şayet biz bugün, kendi yazılımlarımıza, kendi uydularımıza, kendi teknolojimize sahip olmasaydık, inanın bana yaşadığımız şu hassas dönemde adım atamazdık, nefes alamazdık dedi.
PKK DAĞDA TEMİZLENDİ
En yetkili ağızdan öğrendiğimize göre, dağda veya inlerde yapılan temizlik hareketi sonuç milletimize Başbakan tarafından açıklandı. Bu rasgele bir açıklama değildir. Evvela ordu ve emniyet yetkilileri brifing verdi. Terör örgütünün nerelerde mekan ettiği araştırılmış olarak, o bölgeler çember içine alınmış halde iken bazı günler sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu bölgenin belediyelerinin iş makinaları ile kazılan yolların kapatılması, evlerinde mahkum kalmış yöre halkının erzak ve diğer ihtiyaçları asker ve polisler tarafından temin edilmektedir. Başbakana göre ülkemizde PKK veya başka ne gibi terör varsa hepsi temizlenecektir.
GEÇMİŞİ HATIRLATAN OLAYLAR YAŞANDI
Salı günü gurup toplantısında MHP Lideri Bahçeli’yi dinledik. Terör yüzünden şehit olan kardeşlerimiz hakkında konuşuyordu. Hükümet terörle mücadeleyi sıkı tutmadı. Onların silah bırakma sözünü inandılar. Biz söylemiştik dinlemediler dedi. Bahçeli artık bu siyaseti kendi rızası ile bırakmalıdır. Bu konuda birileri konuşacaksa bu Bahçeli olamaz. Bu örgütün lideri, Bahçeli’nin de ortak olduğu hükümet zamanında ABD tarafından yakalanarak bize teslim edilmiştir. Ne diye aynı anda asmadınız. Bu Milletin yüzde 65’nin oyları ile iktidar olan Menderes ve iki bakanının idamını hemen yapanlar siz değil miydiniz? Ne oldu ülkede 30 bin vatandaşımızın katili için
Neden idamı kaldırdınız? Ya ne yapacaktık diye sorma hakkınız bile yok ama biz yine de ne yapılması gerektiğini hep söyledik, gene tekrar edelim. Nasıl olsa seçime gitmek zorunluluğu vardı. Ne diye neden acele ederek idamı kaldırdınız? Sizler zaten miladınızın dolmuş olduğunuzu biliyordunuz. Kimin emri ile ülkeyi çıkmaza soktuğunuzu biliyordunuz. Hatta kimlerin iktidar olarak bu gibi zor konuları bitireceğini biliyordunuz.
Bu konu ile ilgili başka bir gelişmeyi de aynı gün dinledik.
27 NİSAN 2007 E MUHTIRASI SORUŞTURULUYOR
Gene Salı günü TV kanallarında E Muhtırası soruşturması başlamış olduğunu öğrendik. E muhtırasını veren günün Genel Kurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt neden muhtıra vermiş, muhtıraya kim ülkede ilk defa dik durarak, ordunun siyasi başkanı anayasaya göre kimdir? diyen lider için, hukuk guguk oldu, 367 milletvekili ile meclise gelen lideri ceza evine koydular. Yani sizi buraya tıkan kuvvet böyle istiyor dediler. Suçu İstanbul Belediye Başkanı iken, Ziya Gökalp in şiirini okumak. Halbuki Ziya Gökalp Atatürk’e Türkçülüğü aşılayan adam. MHP’nin kökeni olan Türkçü derneklerin kurucusu idi. Yaşar Büyükanıt’ın Genel Kurmayı olmasına sebep olan görevi sona eren Hilmi Özkök idi. Hilmi Özkök aynı zamanda Milli Güvenlik Kurulu başkanı idi. AK Parti Lideri ceza evine gönderilince, parti başkanı olarak, Abdullah Gül Başbakan olmuştu. Ceza evine giden Tayyip Erdoğan için Dünya ayağa kalktı. Utandılar sıkıldılar çare aradılar ve buldular. Yeniden bir vilayette uyduruk seçim yaptılar. Seçimde rakip aday bile yoktu.
Seçilerek geldi ve partisinin başına geçti. Ama günün Cumhurbaşkanı dedi ki; Ben onu başbakan tayin etmem.
Ak Parti lideri olarak konuşan Tayyip Erdoğan; Tayin etmesinde görelim!..
Özetlersek, Ak Parti lideri iyice bilenmiş oldu. Tamda o sırada ABD’ye verilmesi gereken tezkere konusu vardı. Bu milli mesele evvela Devlet Güvenlik Kurulunda görüşülmesi gerekiyor. Bu saçmalıklar şimdi yok. Kurul bu konuyu gündeme bile getirmedi. Meclis görüşmesi günü geldi çattı… Oysa partinin lideri ve başbakan, gurubunu toplayamamış, üyelerini tanımıyor. CHP şiddetle propaganda yapıyor. Hayır diyelim, Müslüman olan Irak’ta ölenler hep Müslüman olacak. Bu fikir meclis başkanını da etkilemiş olduğundan, meclisten tezkere geçmedi. Ret oldu. Aynı gün, gazeteciler paşaya sordu. Aynen şunları söyledi; Biz bu hükümetin başarılı olmasını istemiyoruz. Bilerek tezkereyi görüşmedik, dedi.
Bu adam Ergenekon Örgütü suçlarının içine girmedi. Buna benzer başkaları da var. Bu konu neden uzadı?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.