Kredi değerlendirmelerinde sorun yaşanıyor « Hamle Gazetesi

Kredi değerlendirmelerinde sorun yaşanıyor

Bu haber 24 Haziran 2016 - 0:03 'de eklendi ve 702 kez görüntülendi.

DOKTOB BAŞKANI OKUTUR; "BANKALARIN KREDİ DEĞERLENDİRMELERİNDE SORUN YAŞANIYOR’’Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmeleri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, kredi kullanan turizm tesislerinin ekspertiz raporlarının çok düşük bedellerle hazırlandığını belirtti.
Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmeleri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, kredi kullanan turizm tesislerinin ekspertiz raporlarının çok düşük bedellerle hazırlandığını belirtti.
Bankaların yatırımcılar için para ve kredi açısından her zaman ihtiyaç duyulan kurumlar olduğuna dikkat çeken DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, “Turizmde ve ekonomide ülkenin içinde bulunduğu kriz nedeniyle, banka kredisi kullanan yatırımcılar işletmeciler ve tesis sahipleri, bankadan kullandıkları kredilerin geri ödemelerinde zor günler geçirmekteler. DOKTOB olarak sıkıntılı günlerin geçeceğine inanıyoruz. Gerek üyelerimiz gerekse tüm işletmecilerimizin iyi niyetinden kuşkumuz yoktur. Bankalar yatırımcı olarak para ve kredi açısından her zaman ihtiyacımız olan kurumlardır” dedi.

Okutur açıklamasına şöyle devam etti:

“Yalnız son zamanlarda alınmış veya alınacak kredilerle ilgili işletmecilerin tesis ve mülklerinin ipotek ekspertizleri yapılmaktadır. Bölgemizde 2016’da yapılan eksper değerlendirmeleri maalesef önceki yıllarda yapılan değerin altında gözükmektedir. Böyle bir şey, mülkün tabiatına aykırıdır. Gelişmekte olan yerlerde mülklerin fiyatları düşmez aksine daha yukarıya çıkar. DOKTOB tarafından bunun nedenleri araştırıldığında karşımıza banka bölge yetkililerinin kredi ekspertiz değerlerinin düşük gösterilmesi eğiliminde raporlar istediği tespit edilmiştir. Bu durum bölgemizin yatırım işletme ve ekonomisine olumsuz olarak yansımaktadır. İçinde bulunduğumuz sıkıntılar ve problemler göz önüne alınarak önem ve değer verdiğimiz bankalarımızın eksper değerlendirme konusunu üst yönetimleriyle görüşerek mülklerin gerçek değerlerine göre takdir edilmesi önemlidir. Yatırımcı ve işletmecinin olmadığı yerde bankaların olamayacağı bir gerçektir. DOKTOB olarak karşılıklı anlayış ve ekonomide birbirini yaşatma gerçeğiyle zor günleri aşabileceğimize inanıyoruz, bütün işletmeciler ve yatırımcılar adına bankalarımızdan daha gerçekçi yaklaşımlar bekliyoruz.”

Daha Detaylı Bilgi için : https://www.negatif.net/olumsuz-kredi-basvurusu-ve-yapilmasi-gerekenler/

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 24 Haziran 2016 / 09:01

once algılarımızın kontrolunu aldılar,
sonra birbirimize karşı saygımızı yok ettiler,
toplumun o devasa kalabalığına ragmen,herkesi ve kesimi yalnızlığa ittiler,
toplumsal farkındalığımızı yok ettiler,
ülkenin içine sokulduğu krizden etkilenen herkes, her kesim,
diğerlerinin farkında değil ve olmayacak da,
bu şekilde dizayn edildik,
çiftçi bitik,turizmci bitik,
esnaf bitik,
ama kimse,
“bi şey yapmalı” demiyor,
FITRAT mış…
öyle öğrettiler,
niye öğrendiysek,
ülkenin bir tarafındaki terör,her yanını etkiliyor,,
dolayısı ile geçen sene değerli bir Turizm Merkezi,birden bire KAÇILACAK BİR YER OLUYOR,
YABANCILAR GEÇEN SENE HAVUZLU VİLLALARINI 125 000LİRAYA SATIP SATIP KAÇTILAR DALYAN’dan,
ORTACA’dan TARLA BİLE ALMIŞ YERLEŞMEYİ HAYAL EDEN YABANCILAR,
TARLALARINI SATIYOR ÜÇ ON PARAYA….

MESELEYE BURADAN BAKABİLİRSEK,
ACİLEN BARIŞI TESİS EDEBİLİRSEK,
2018 DE İYİLEŞME BAŞLAR….

SELAMLAR, TEHRAN’dan,