Kozağaç’ta Bayrak Dikme Töreni

Bu haber 04 Ağustos 2015 - 19:34 'de eklendi ve 1.263 kez görüntülendi.

bayrak915615651Hamle Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Burak Nizamoğlu, Muğla Barosu avukatlarından Olgu Akın ile 29 Ağustos’ta yaşamını birleştirmeye hazırlanırken, düğün öncesi Bayrak Dikme Törenini baba ocağı Kozağaç Köyü’nde (Mahallesi) gerçekleştirdi.

Haber Merkezi

Hamle Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Burak Nizamoğlu, Muğla Barosu avukatlarından Olgu Akın ile 29 Ağustos’ta yaşamını birleştirmeye hazırlanırken, düğün öncesi Bayrak Dikme Törenini baba ocağı Kozağaç Köyü’nde (Mahallesi) gerçekleştirdi.

Geleneğe göre düğünden 3 gün önce yapılması gereken töreni, köyden askere gidecek arkadaşları olması nedeniyle öne alan Burak Nizamoğlu köyün Muhtarı Kadir Gümüş ve eski Muhtarı Selahattin Öztürk’ün öncülüğünde hem köyün, hem şehrin gençlerini davul-zurna eşliğinde bir eğlencede bir araya getirdi. Nizamoğlu Ailesi’nin bayrak dikme töreni ile birlikte köyün asker uğurlama töreni de birlikte yapılmış oldu.

Geleneksel olarak gecede silahlarda atıldı, ancak bu eğlenceden önce yerleşimi alanı dışında kontrollü olarak yapıldı. Silahların atılmasından sonra Nizamoğlu Çiftliği’nde gençlere kahve ikram edildi. Kahvenin ardından eğlence alanına geçildi. Askere gidecek gençlerin bayraktarlığında “Türkiyem” ve “Leylim Ley” türkülerinin bir arada söylenip, davul zurna eşliğinde bir arada oyunların oynanmasının ardından Nizamoğlu Çiftliği’ne dikilen Türk Bayrağı ile gece noktalandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.