Kozağaç ve İkizce otobüs hattı kaldırıldı

Bu haber 13 Temmuz 2016 - 23:38 'de eklendi ve 1.214 kez görüntülendi.

Kozağaç ve İkizce otobüs hattı kaldırıldıMuğla’nın Menteşe İlçesi’ne bağlı Kozağaç Mahallesi halkının yoğun ısrar ve talepleri üzerine bağlanan otobüs hattı seferleri herhangi bir gerekçe gösterilmeden kaldırıldı. Kozağaç Mahallesi Muhtarı Kadir Gümüş, vatandaşların kaldırılan seferlere tepkili olduğunu belirterek, seferlerin tekrar başlamasını istedi.

Hafize Ataseven

Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne bağlı Kozağaç Mahallesi halkının yoğun ısrar ve talepleri üzerine Haziran ayında başlatılan otobüs hattı seferleri, Ramazan Bayramı’nın ardından, herhangi bir gerekçe gösterilmeden kaldırıldı. Vatandaşlar mahalle muhtarlarına isyan ederek, seferlerin tekrar başlamasını istedi.

Kozağaç Mahallesi Muhtarı Kadir Gümüş, İkizce ve Kozağaç Mahallesi sakinlerinin kullandığı otobüs hattının kaldırılmasına tepki gösterdi.

Otobüs seferlerinin kaldırılması ile ilgili olarak kendilerine herhangi bir gerekçenin gösterilmediğini kaydeden Kadir Gümüş, “Kozağaç Mahallemiz ve İkizce Mahallesi halkının uzun süren, ısrarlı talepleri sonucunda elde ettiğimiz otobüs hattında Haziran ayından itibaren sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa sefer yapılıyordu. Başlatılan seferler sayesinde Kozağaç Mahallesi’nden İkizce Mahallesi’nde yaşayanlar işlerini yapmak için Menteşe’ye gelme imkanına kavuşmuştu. Ancak Ramazan bayramının hemen ardından seferler gerekçe gösterilmeden kaldırıldı. Araçları olmayanlar bu seferler sayesinde Menteşe’ye gidip gelebiliyorlardı. Bu otobüsü kullanan vatandaşlarımız durumdan rahatsız. Yaşlı vatandaşlarımız şehir merkezine gelip gitmekte zorlanıyor. Otobüs hattının tekrar koyulmasını istiyoruz” diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
erol ünal 14 Temmuz 2016 / 13:14

belediye yetkililerine sesleniyorum ben de kozağaç mahallesindenim.hizmette ekonomiyi düşünmeyin.bahsedilen yer17 kmlik mesafe polemik konusu bile olmaz. saygılarımla

hulusi ATASEVEN 14 Temmuz 2016 / 15:29

Ben aydında oturuyorum bu durumdan
kozagaç lı olarak
rahatsızlık duyuyorum belki bu durumun bana bir getirisi
yok fakat benim köylülerim akrabalarım mağdur ediliyor
yetkililere sesleniyorum bu durumu ivedi olarak
düzeltilmesini talep ediyorum belediyecilik sadece şehir
merkezinin sorunlarını çözmek demek değildir
ulu Önder Atatürk un dediği gibi
KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSIDİR
Burdan belediye bsk duyrulur.

rıza dağtaş 14 Temmuz 2016 / 18:53

Ben İzmirde oturuyorum işimin gereği İzmirde şehirler arası otobüsle geliyorum akco da kınıyorum ve ordan köye çıkmak için 6 kmtr yürümek zorundayız bide ailem var ise yürü babam yürü yolda o dağda ormanda domuzmu tilkimi ne çıkarsa bahtına bide bunun kısı var belediyelere diğceğim su ki milyarlık makam araçları alacağınıza köylünün otobusünü gönderin orda oturmana sebeb olanlara bu mu olacaktı Osman gürün bey bide şehir içindeki panolarda reklam verıyorsunuz büyüklerin elinden öpün bekletmeyi diye sayende bekletik araç gelmedi paşam.