Kozağaç minibüs hattı istiyor

Bu haber 04 Nisan 2016 - 22:48 'de eklendi ve 890 kez görüntülendi.

minibüsMuğla’nın Menteşe bağlı Kozağaç Mahallesi’nin minibüs hattına alınmamasına vatandaşlar büyük tepki gösterdi.

Berna Uçar

Muğla’nın Menteşe bağlı Kozağaç Mahallesi’nin minibüs hattına alınmamasına vatandaşlar büyük tepki gösterdi.

Kozağaç Mahallesi Muhtarı Kadir Gümüş, minibüs seferlerinin konulmaması nedeniyle büyük bir sıkıntı yaşadıklarını belirterek yetkililerden bu soruna en kısa zamanda çare bulmalarını istedi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Kozağaç Mahallesi Muhtarı Kadir Gümüş, “2014 yılının 6. ayında Kozağaç Mahallesi için belediyeden araç istedik vermediler. Düşünüyoruz, düşünmekteyiz dediler. Defalarca söyledik ama hala bir yanıt alamadık. Kozağaç Mahallesi vatandaşları muhtar imzalamıyor ve muhtar bilerek araç istemiyor diyorlar. Belediye bizim taleplerimize olumlu ya da olumsuz yanıt vermiyor, birde Kozağaç Mahallesine araç verirsek zarar ediyoruz dediler. Belediyenin zarar ve karı düşünmesi değil belediyenin hizmet vermesi gerekiyor. Biz artık bir köy değiliz mahalleyiz. Şuanda Kozağaç ve Ekici Mahallelerine hiçbir şekilde otobüs bulunmuyor” dedi.

Minibüs olmadığı için dışarıdan hiç kimsenin Kozağaç Mahallesi’ne ulaşım sağlayamadığını belirten Gümüş “Dışarıdan hiç kimse kendi aracı olmadığı sürece buraya ulaşım sağlayamıyor. Tüm mahallelere otobüs tahsis ediyorlar ama Kozağaç ve Ekice’ye vermiyor üstelik zarar edeceklerini düşünüyorlar. 15 Haziran 2014 tarihinde ilk dilekçeyi verdim ve yıllardır aynı cevap ile karşılaşıyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Akif Yılmaz 06 Nisan 2016 / 23:43

Kozağaç Köyümüz mahalle olmuştur.Bu durumda belediye; temizlik,çöp alma,ulaşım konularında hizmet vermelidir.Vatandaşa hizmette kar düşünülmez.Köyümüzün,yani mahallemizin nüfusu az diye ulaşım hizmeti göndermemenizi üzüntüyle karşılıyoruz. Medeni ülkelerde hizmet istenmez.Hizmet verilir. Biz de hakkımız olan hizmetleri,siz vermeseniz de,vatandaş olarak en kısa sürede istiyoruz.