Kozağaç Göledi ve sulamasında çalışmalar devam ediyor

Bu haber 09 Kasım 2017 - 0:36 'de eklendi ve 715 kez görüntülendi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Muğla’da inşa edilen Kozağaç Göleti ve Sulamasında çalışmalar devam ediyor. Proje tamamlandığında 1.080 dekar zirai arazi suyla buluşacak.
Gövdesi kil çekirdekli dolgu tipindeki Kozağaç Göledi temelden 33 metre yüksekliğinde inşa ediliyor. Dolgu ve beton imalatlarının devam ettiği proje ile 654 bin 605 metreküp su depolanacak. Yörede 1.080 dekar zirai alanı suya kavuşturacak olan projede fiziki gerçekleşme oranı yüzde 80’e ulaştı.
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 11 milyon 413 bin TL yatırım bedelli göledin tamamlanması için çalışmalara hız kesmeden devam ettiklerini ifade etti.
“Çiftçilerimizin Yüzünü Güldürüyoruz”
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, önemli bir projeyi daha hayata geçirdiklerini kaydederek “Bakanlığıma bağlı DSİ Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen ve bizim de hizmete aldığımız baraj ve sulama tesisleriyle yöre halkının refahına katkıda bulunarak, çiftçilerimizin yüzünü güldürüyoruz. Kozağaç Göledi ve Sulaması ile dekar başına bin 100 TL, milli ekonomiye de yılda 64 bin 900 TL katkı sağlanacak” diye konuştu. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.