Koylara 3. yürütmeyi durdurma kararı

Bu haber 08 Nisan 2015 - 0:12 'de eklendi ve 1.110 kez görüntülendi.

koylaraMuğla 2. İdare Mahkemesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin başvurusu üzerine, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ihale edilen koylardan Bedri Rahmi (Taşyaka) ve Göbün Koyu’nun ardından Sarsala Koyu ihalesi ile ilgili olarak da yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Haber Merkezi

Muğla 2. İdare Mahkemesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin başvurusu üzerine, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ihale edilen koylardan Bedri Rahmi (Taşyaka) ve Göbün Koyu’nun ardından Sarsala Koyu ihalesi ile ilgili olarak da yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Dalaman İlçesi, Kapıkargın Mahallesi, Sarsala Mevkii’ndeki ormanlık alanda yapılacak tesisler ile birlikte 29 yıl kiralanması için Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü’nün yapmış olduğu ihalenin iptali için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı başvuru sonucunda, Muğla 2. İdare Mahkemesi ihaleyi durdurma kararı aldı.

Yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz günlerde Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu başvuru ile Taşyaka mevkiinde ve dün açıklanan karar ile Göbün mevkiinde yapılacak tesislerin ihalesinin yürütmesi durdurulmuştu. Dava gerekçesi olarak İl Özel İdaresine tanınan hakların kendilerine geçtiğini, Orman İşletme Müdürlüğünce ihaleye çıkılamayacağı ileri sürülerek iptali ve yürütmenin durdurulmasını isteyen Muğla Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Akbük Koyu için de mahkeme kararının beklendiğini belirtti” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.