Köyceğizli kadınlar arı gibi çalışıyor

Bu haber 13 Eylül 2014 - 13:41 'de eklendi ve 849 kez görüntülendi.

Köyceğiz Belediyesi bünyesinde kurulan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Köyceğizli hanımlara iş fırsatı oluşturuyor.

Haber Merkezi

Geçtiğimiz hafta karma sergi açılışına ev sahipliği yapan Kültür Sanat Evi’nde, farklı alanlarda açılan iş üretim atölyelerinde ortaya çıkarılan eserler, Hanımeli Pazarı’nda satışa sunuluyor. Ev hanımlarına yönelik kültür bahçesi ve iş atölyeleri kuran Köyceğiz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Köyceğizli hanımlara iş fırsatı yaratıyor. El işi örgü, mum sanatı, taş atölyesi, ahşap boyama ve resim atölyesinde gönüllü çalışan hanımlar, el emeği ürünlerini Hanımeli Pazarında beğeniye sunuyor.
Kültür Merkezi bünyesinde kurulan iş atölyelerinde el işi ürünlerin yapımına gönüllü destek veren Köyceğizli hanımlar, diğer taraftan taş atölyesinde de tasarım sanatçısı Esin Pirci öncülüğünde eserler ortaya çıkarıyor Atölyede, Köyceğiz taşından yapılan Köyceğiz portakalı ve kadın figürleri, Hanımeli Pazarında ilgi görüyor. Aynı zamanda İpek kozasından harikalar yaratan Köyceğizli genç kızlar ve ev hanımları, yakın zamanda kendi ürettikleri ipek kozasında nikah şekerlerini hanımeli pazarında beğeniye sunmaya hazırlanıyorlar. Kültür ve Sanat Evi’nde aynı zamanda ahşap boyama kursları da veriliyor. Bu kapsamda ortaya çıkan el emeği ahşap süs ve eşyalar, 21 Eylül’de açılacak stantta satışa sunulacak.
Öte yandan Muğla Yabancılar Derneği ile birlikte sokak hayvanlarına yardım amaçlı kurulan standa da destek veren Kültür Sanat Evi, Köyceğiz’de yerleşik yaşayan yabancıların katılımıyla pratik Türkçe uygulamalı derslerine de ev sahipliği yapmaya başladı. Yabancıların el becerilerini sergileyebileceği bir etkinlik birlikte organize edilen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, İranlı tasarım sanatçısı Nanaz Bahram, mum ve sabun sanatı ile geri dönüşüm değerlendirme sanat atölyesinde çalışmalar yaptırıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.