Köyceğiz’de zafer Ak Parti’nin

Bu haber 07 Nisan 2014 - 20:22 'de eklendi ve 907 kez görüntülendi.

koycegizakparti6516161655130 Mart yerel seçimlerinin üzerinden 1 hafta geçmesine rağmen yapılan itirazlar nedeni ile bir türlü başkanlık yarışının kimin kazandığı kesinleşemeyen Köyceğiz’de 39 sandıkta yapılan sayımda Ak Parti 13 oyla birinci parti oldu. Bu sonuçla Köyceğiz Belediye Başkanlığı yarışını Ak Parti Adayı Kamil Ceylan kazanmış oldu.

Kadir Tamer

30 Mart yerel seçimlerinin ardından Köyceğiz’de yapılan itirazlar nedeni netleşemeyen seçim sonuçları İl Seçim Kurulu’nun aldığı 93 sandıktan 39 sandığın yeniden sayılması kararı ile netlik kazandı. Cumartesi günü başlayan Pazar günü öğle saatlerinde YSK’nın kararı ile durdurulan sayımlar gece saatlerinde yeniden başladı. 39 sandıkta yapılan sayımda Ak Parti adayı Kamil Ceylan Ak Parti adayı Kamil Ceylan’a 10 bin 240, CHP adayı Salih Erbay’a ise 10 bin 227 oy aldığı açıklandı. Bu açıklama ile Köyceğiz’de başkanlık yarışında zafer Ak Parti’nin oldu.

39 sandıktaki oyların sayılmasının ardından ilk açıklama CHP Belediye Başkan adayı Salih Erbay’dan geldi. Aradaki farkın çok az olduğunu ifade eden Erbay, “39 sandığın sonucunda bu çıkmıştır. Toplamdaki 93 sandık sayıldığı zaman fark belki yok olacak. O konuda yaşanan bir hukuksuzluklar var. Mesela Akköprü’de sandık başkanını çuvalla yalnız başına giderken jandarma yakalamış. Bu konuda elimizde tutanak var. Bunlarla beraber Yüksek Seçim Kuruluna müracaat edilecek” dedi. Erbay konuşmasında partililerden fevri hareket içinde olmamalarını isteyerek, sabırla götürdükleri süreci sükunet içinde bitirdiklerini ifade etti.

Köyceğiz hizmetle buluşacak

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Ak parti Belediye Başkanlığını kazanan Kamil  Ceylan, “Biz bu sandıktan zaferle çıkacağız demiştik. Ama bu biraz uzun sürdü. Bir hafta sürdü. Ne yapalım kaderimiz buymuş. Allah hiçbirimizi mahçup etmesin. Biz Köyceğiz Belediye koltuğuna değil, hizmete aday olduk” dedi.

Ceylan, tüm Köyceğiz ve köylerine teşekkür ederken, özellikle Toparlar Köyü’nden kendisine verilen oylara ayrıca minnettar olduğunu söyledi.

AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk ise bakanların Köyceğiz’e geleceğini ve Köyeceğiz’in en ücra noktasına kadar hizmet gideceğini söyledi. Öztürk, “Köyceğiz bizim atlama taşımız olacak. Ondan sonra Dalaman’da ki, Ortaca’da ki, Marmaris’teki vatandaşımız diyecek ki, neden ben bu seçimde oyumu AK Parti’ye vermedim diyecek.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
M.Bahadır Özdemir 08 Nisan 2014 / 10:46

Köyceğiz ve yakın çevresinin ülkemizin en güzel bölgelerinden biri olduğunu düşünüyorum., muhteşem göl manzarası,yeşil örtüsü,sonsuz su kaynakları,
sakinliği ve limonata gibi kış iklimiyle gösterişsiz,ancak huzur dolu bir köşe.
En önemli geçim kaynağı olan narenciye üretimi ve buna bağlı olarak kazancının
masrafları karşılamaktan uzak olduğu uzun yıllardır bilinmektedir.Aynı zamanda
ülkemizde narenciye üretim kapasitesinin ihtiyacın çok üzerinde olduğu da bilinmektedir.
Bütün bunların sentezinin yapılması(Köyceğiz’in turizmden daha fazla pay alması
ve/veya illaki tarım düşüncesi varsa narenciyeye alternatif ürünler gibi..) ve
uygulanmasını iktidar partisinin iyi değerlendireceğini düşünüyorum.