Köyceğiz’de vatandaşların baz istasyonu tepkisi

Bu haber 05 Aralık 2015 - 1:08 'de eklendi ve 523 kez görüntülendi.

KÖYCEĞİZ’DE VATANDAŞLARIN BAZ İSTASYONU TEPKİSİMuğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Pınar Mahallesi sakinleri, Akyaka mevkiine kurulmak istenen baz istasyonuna tepki gösterdi.

Pınar Mahallesi, Akyaka mevkii döküm sokakta, baz istasyonu kurulum çalışması başlatılması üzerine mahalle sakinleri, istasyon yapılması planlanan alanda eylem yaptı.
Eylem yapan grup adına konuşan Zekayi Karaboğa imza kampanyası başlatacaklarını belirterek, ‘’dün akşam burada bir çalışma yapıldı. Buraya bir baz istasyonu alt yapısı kurmak istiyorlarmış, bizde buna itiraz ederek bir eylem başlattık. Belediye Başkanımızda, muhtarımız ile görüşüyor. Biz burayı iptal ettirmek için uğraşıyoruz. İmza kampanyası başlatacağız. Muhtarımız ve Belediye Başkanımızdan destek bekliyoruz’’ diye konuştu
Baz istasyonunun sağlık açısından büyük bir risk oluşturduğunu söyleyen Karaboğa; ‘’Burası oturduğumuz evlere çok yakın, zeytin ağaçlarımız var. Okula yakın, Çocuklarımız var. Restoranlarımıza yakın, burada bir radyasyon oluşacak, kanser hastalığına neden olan radyasyon ile burada yaşayan insanların burada kalmasının anlamı kalmaz. O yüzden mahalleli buna karşı, Beyobası Mahallesinde baz istasyonu var. Arsaların tepeleri kurumuş, mahallede ise birçok kanser hastası var. Ölenler kanserden ölüyor. Gelip görsünler. Biz bunu açıklamaya çalışıyoruz. Baz istasyonuna o yüzden karşı çıkıyoruz. Bize destek olunmasını ve buranın kapanmasını istiyoruz’’ dedi.
Köyceğiz Belediyesi Zabıta ekiplerinin tutanak tutarak gerekli incelemeleri başlattığını belirten Pınar Mahallesi Muhtarı Hidayet Çetin, Baz istasyonunun kurulumu ile ilgili kendilerine bilgi verilmediğini söyledi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.