Köyceğiz’de ‘sağlık’ değerlendirme toplantısı

Bu haber 15 Mayıs 2013 - 21:00 'de eklendi ve 1.115 kez görüntülendi.

koycegizsagliktoplantisi12313416543Köyceğiz İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen İlçe Değerlendirme toplantısı İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü ve Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Fethiye, Marmaris, Bodrum ve Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkileri ve şube müdürleri katıldı.
Haber Merkezi
Köyceğiz İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen İlçe Değerlendirme toplantısı İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin, İl Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü ve Muğla Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışmalarını yürüten Fethiye, Marmaris, Bodrum ve Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkileri ve şube müdürleri katıldı. Toplantıda, Köyceğiz Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr. Canip Dağdelen, ilçe hizmet alanları, birimlerin çalışma performansları, yıllık çalışma sonuçlarını aktardı. İlçe değerlendirme toplantısı ile ilgili olarak bilgi veren Muğla Halk Sağlığı Müdürü Uzm.Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, “Toplantımızın ana amacı, hem Köyceğiz ilçemizin verdiği sağlık hizmetini arkadaşlarımızın görmelerini sağlamak ve sağlığa ilişkin Halk Sağlığı Müdürlüğünün görevleri kapsamında yapabileceğimiz faaliyetlerimizi değerlendirmek. Bu hizmetler kapsamında birinci basamakta tanı ve tedavi edici hizmetler Aile Hekimlerimiz tarafından yürütülen hizmetler bizim sorumluluğumuzdadır. Halkın eğitiminin sağlanması, bilinçlendirilmeleri ve bu faaliyetler ile halkın sağlık konusunda çeşitli farkındalık düzeylerinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılıyor. Ayrıca çevre ve çalışan sağlığı hizmetleri ile ilgili de su numuneleri ve çevresel faktörlerin insan sağlığını etkilediği her alanda biz varız. Kısacası halkın sağlığının iyi olması yönünde elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Muğla İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin konuşmasında, “İlçelerimizde hem Halk Sağlığı Müdürlüğü hem de İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak yönetici arkadaşlarımız ortak. Dolayısı ile bizim İlçe içerisinde sağlık hizmetlerinin birbirinden ayrılmasının mümkün olmaması nedeniyle bu türlü toplantıları yerinde inceleyip çözüm noktasında neler yapabileceğimizi birlikte değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.