Köyceğiz’de Orman Haftası ve 180. yıl resepsiyonu

Bu haber 02 Nisan 2019 - 1:59 'de eklendi ve 238 kez görüntülendi.

Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğünde Orman Haftası ve 180. Yıl resepsiyonu ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. 

Metin Karakoç

Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğünde Orman Haftası ve 180. Yıl resepsiyonu ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. 

Törene Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Garnizon Komutanı İbrahim Baştürk, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende açılış konuşması yapan Orman İşletme Müdürümüz Hakan Zeybek, “Ormanlar hayattır, bir ekosistemdir. Bünyesinde barındırdığı binlerce çeşit canlı ve bitki türleriyle birlikte ortak bir yaşamdır. Ülkelerin doğal güzellikleri, temiz havanın ve suyun depolandığı çok yönlü faydaları olan kaynaklarıdır. Sahip olduğumuz bu doğal zenginliğin korunması, geliştirilmesi ve ülke kalkınmasındaki öneminin arttırılması için herkese önemli görevler düşmektedir. Unutulmamalıdır ki ormanlarımız ülkemizin milli servetidir’ dedi.

Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından orman sevgisinin aşılanması ve arttırılması amacıyla okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize hediyeleri takdim edildi.

Ödül töreninden sonra günün anısına karaçam fidanı dikilerek sulandı ve toprak ile olan hayat serüveni başlamış oldu. Kutlama törenleri devam ederken bir yandan da vatandaşlara çeşitli türlerde yaklaşık 4000 adet fidan dağıtıldı.

Konuklara hazırlanan kokteyl ve ikramların sunuluşu, resim sergi gezisi ve günün anısına çekilen fotoğraflar ile Dünya Ormancılık günü kutlama töreni sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.