Köyceğiz’de GEF-5 eğitimleri « Hamle Gazetesi

Köyceğiz’de GEF-5 eğitimleri

Bu haber 12 Aralık 2018 - 0:14 'de eklendi ve 544 kez görüntülendi.

Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğünde GEF-5 kapsamında orman köylüsü ve öğrencilere yönelik eğitimler devam ediyor.

Nazife Taşdelen

Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğünde GEF-5 kapsamında orman köylüsü ve öğrencilere yönelik eğitimler devam ediyor.

Orman Genel Müdürlüğü yürütücülüğünde ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Ofisi uygulayıcılığında Küresel Çevre Fonu’nun (GEF) desteğiyle yürütülen ve kısa adı Entegre Orman Yönetimi olan “Türkiye’de Yüksek Koruma Değerine Sahip Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi” kapsamında 5 pilot bölgeden biri olan Köyceğiz Orman İşletme Müdürlüğünde eğitimler devam ediyor. Son olarak proje danışmanı Orman Mühendisi Vehbi Tutmaz tarafından hedef gruplara yönelik GEF-5 Kapsamında  yangın önleme eğitimi verildi.

Köyceğiz Orman İletme Müdürlüğü merkezinde, orman köylerinde ve okullarda verilen eğitimlerde orman yangınları ve zararları anlatıldı. Köyceğiz Orman İşletme Müdürü Hakan Zeybek, GEF-5 eğitimlerinin periyodik olarak devam edeceğini söyledi. 

Köylerde verilen eğitim sonrası Orman Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen OGM logolu birer saat ve radyo, cami imamlarına camide kullanmak üzere birer saat ve eğitime katılan vatandaşlarımıza da OGM logolu birer şapka ve şemsiye dağıtıldı. Okullardaki eğitimlerde ise öğrencilere şapka, tişört, kalemlik, matara ve çanta dağıtımı yapıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.