Köyceğiz’de çatışma: 5 terörist öldürüldü « Hamle Gazetesi

Köyceğiz’de çatışma: 5 terörist öldürüldü

Bu haber 06 Ekim 2017 - 0:49 'de eklendi ve 975 kez görüntülendi.

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde önceki gün deniz yoluyla bölgeye gelen 4 PKK’lı terörist ile yardım eden 3 kişinin yakalanmasının ardından dün yaklaşık 100 kilometre mesafedeki Köyceğiz’de bir terörist grubu belirlendi. Jandarma komando ve polis özel harekât ekiplerinin katıldığı operasyonla 5 terörist öldürüldü. Bir binbaşının ayağından hafif yaralandığı operasyon sürdürülürken 2 teröristin yakalanmasına çalışılıyor.

Kadir Tamer

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde önceki gün deniz yoluyla bölgeye gelen 4 PKK’lı terörist ile yardım eden 3 kişinin yakalanmasının ardından dün yaklaşık 100 kilometre mesafedeki Köyceğiz’de bir terörist grubu belirlendi. Jandarma komando ve polis özel harekât ekiplerinin katıldığı operasyonla 5 terörist öldürüldü. Bir binbaşının ayağından hafif yaralandığı operasyon sürdürülürken 2 teröristin yakalanmasına çalışılıyor. Operasyona ilişkin bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Örgütün lider kadrosunun talimatı üzerine örgüt üyeleri, Suriye’nin liman kenti Lazkiye’den Akdeniz ve Ege açıklarına gelip buradan da Muğla, Fethiye, Köyceğiz gibi tatil beldelerine sızmaya çalışıyor” dedi.

Bir grup teröristin Muğla bölgesine geldiği yönünde alınan istihbarat üzerine bölgede güvenlik güçlerinin sürdürdüğü çalışmalarda önceki gün deniz yoluyla geldiği belirlenen 4 terörist ve yardım eden 3 kişi yakalandı. Muğla İl Jandarma Komutanlığı Zıpkın Komando Bölüğü ile Muğla Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi ekipleri ve Bornova Komando Tugayı’na bağlı timler tarafından yürütülen operasyon akşam saatlerinden itibaren Dalaman ve Köyceğiz bölgesinde yoğunlaştırıldı. Devam eden arama tarama faaliyetleri sırasında Köyceğiz’e bağlı Toparlar köyü yakınındaki ormanlık alanda güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 5 PKK’lı terörist öldürüldü. Ayağından yaralanan bir binbaşı helikopterle Dalaman Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaçan 2 teröristin yakalanması için bölgede operasyonların sürdürüldüğü belirtildi. Yetkililer önceki gün yakalanan ve dün öldürülen teröristlerin birbirinden bağımsız hareket ettiğinin belirlendiği ifade etti.

Soylu: Lazkiye Üzerinden Akdeniz Ve Ege’ye Sızmaya Çalışıyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Köyceğiz’deki çatışmaya ilişkin açıklama yaptı. TBMM İçişleri Komisyonu’ndaki çalışmaları sırasında sorulan soru üzerine Soylu terör örgütünün Irak’ın kuzeyinden, İran’dan ve Afrin’den sızmalardan sonra yeni bir yöntem geliştirdiğini söyledi. Soylu “Örgütün lider kadrosunun talimatı üzerine örgüt üyeleri, Suriye’nin liman kenti Lazkiye’den Akdeniz ve Ege açıklarına gelip buradan da Muğla, Fethiye, Köyceğiz, İzmir gibi tatil beldelerine sızmaya çalışıyor. Açık denizlere bir gemiyle gelip, oradan filikalarla, kayıklarla, botlarla sahile gelmek konusunda… Terör örgütlerinin bu yeni yolunu tıkayabilmek için tüm güvenlik güçlerimiz çalışıyor. Terör örgütünün önünü tıkadıkça yeni tehditler olarak önümüze çıkmaktadırlar” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.