Köyceğiz’de Aşçılar Hünerlerini Gösterdi « Hamle Gazetesi

Köyceğiz’de Aşçılar Hünerlerini Gösterdi

Bu haber 07 Nisan 2013 - 19:25 'de eklendi ve 965 kez görüntülendi.

koycegizasci121321654Köyceğiz’de aşçı yardımcılığı eğitimi alan 20 aşçı hünerlerini sergilediği etkinlikte yemek için sıraya giren vatandaşlar izdiham yarattı.
Haber Merkezi
Köyceğiz Halk Eğitim Merkezinde aşçı yardımcılığı eğitimi alan 20 aşçı yardımcısı hünerlerini sergilediği etkinlikte yemek almak için sıraya giren vatandaşlar izdihama neden oldu.
Köyceğiz Halk Eğitim Merkezinde 6 aydır devam eden aşçı yardımcılığı kursu sonunda aşçı yardımcıları yaptıkları yemekler tatlılar ile hünerlerini sergilerken vatandaşlar bu etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.
Düzenlenen etkinliğe Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay, Toparlar Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Köyceğiz Emniyet Müdürü Mustafa Kemal Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Yakacak, AK Parti Köyceğiz İlçe Başkanı Mustafa Özkaya, Köyceğiz Halk Eğitim Müdürü İmdat Çatak ve davetliler katıldı.
Kurs hakkında açıklama yapan Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Müdürü İmdat Çatak, bölgede turizm sektörü de çalışacak olan kişilerin kalifiyeli ve belgeli olmasının önemli olduğunu belirterek, “6 aylık kurs sonunda kursiyerlerimizin yapmış oldukları faaliyetleri göstertmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Turizm bölgesinde yaşadığımız için bu bölgeye uygun kalifiyeli eleman yetiştirmek amacıyla böyle bir kurs açtık. Şuan kursumuzda 21 öğrencimiz sertifika alacak. Bunların 15 tanesi kadın 6 tanesi erkek öğrencidir. Bu bölgenin ihtiyacını karşılamak amacıyla açmış olduğumuz dördüncü kursumuzdur.” dedi.
Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Yakacak, bu kurs sayesinde vatandaşların eğitimli bir eleman olarak yetiştiğini ve bundan sonra iş bulma konusunda sıkıntı yaşamayacağını belirtirken, Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay, Köyceğiz’de etkinliklerin bitmeyeceğini belirtip şöyle dedi:
“Bizim için gündem çok yoğun hafta sonu kano yarışları ikinci el pazarı derken halk eğitimin kursu bugün var. Köyceğizde hiçbir zaman etkinlik bitmez. Aşçı yardımcıları öğrendiklerini sergilemiş gayette güzel olmuş. Bunun devamını bekliyoruz. Bizde baya bunlardan otlandık. Haziran ayında sokak şenlikleri var arkasından etkinlikler devam ediyor buradan tüm halkımızın Köyceğiz etkinliklerini takip etmesini istiyorum.”
Köyceğiz halk eğitim merkezi aşçı yardımcıları tarafından hazırlanan yemek ve tatlılar vatandaşlar ve davetliler tarafından kısa süre içerisinde tüketildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.