Köyceğiz kanalizasyon ana hattı temizleniyor

Bu haber 14 Mart 2015 - 0:30 'de eklendi ve 459 kez görüntülendi.

koycegizzzzzzzMuğla’nın Köyceğiz İlçesinde kanalizasyon ana hattı temizliği başladı.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ), il genelindeki alt yapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 5. Bölge Şube Müdürlüğü’ne bağlı Köyceğiz ilçesinde alt yapı çalışmalarını sürdüren ekipler, Köyceğiz ilçesinde başlatılan kanalizasyon ana hattı temizliğine başladı.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü başlayan kanalizasyon temizleme çalışmaları ekipler tarafından aralıksız sürdürülüyor. İlçenin birçok bölgesine müdahale eden MUSKİ çalışanları 2 adet kanal açma ve temizleme aracıyla yürüttükleri temizleme işleminin bu hafta içerisinde bitirilmesi için yoğun mesai harcıyor.

Temizlik çalışmaları hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, kanalizasyon ana hattı temizliğinin her yıl rutin olarak yapıldığını belirtti. İl genelinde çalışmaların sürdüğünü ve Köyceğiz genelinde kanalizasyon ana hattı temizliğinin yapıldığını belirten Ülgen, bu yıl içerisinde meydana gelen yoğun yağışların bazı bölgelerde taşmalara sebep olduğunu söyledi.

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için kurum olarak ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Ülgen, “Vatandaşlarımızdan katı atıklarını kanalizasyona atmama konusunda duyarlılık bekliyoruz. Özellikle inşaat malzemeleri gibi katı atıklar kanalizasyonların tıkanmasına neden olabiliyor. Bazı durumlarda taşkınların önüne geçmek mümkün olmayabiliyor. Ekiplerimiz Köyceğiz ilçemizde oldukça yoğun bir çalışma yapıyor. Cuma günü başlattığımız kanalizasyon temizleme çalışmalarında sona yaklaştık. Bu hafta tüm çalışmaları tamamlamayı amaçlıyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.