Köyceğiz Hollanda’da

Bu haber 16 Aralık 2015 - 0:53 'de eklendi ve 485 kez görüntülendi.

KÖYCEĞİZ (1)Köyceğiz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Ab Erasmus+ “Denizcilik Eğitiminde Avrupa Birliği Kalite Standartlarının İncelenmesi” başlıklı Projesi İçin Hollanda’da.

Verda Kartal

Köyceğiz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi “Denizcilik Eğitiminde Avrupa Birliği Kalite Standartlarının İncelenmesi” başlıklı Projesi İçin Hollanda’ da incelemelerde bulundular.

AB Erasmus+ Programı KA1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği kapsamında ve Avrupa Birliğinin sağladığı Hibe ile 22 Kasım 5 Aralık 2015 tarihleri arasında Hollanda’da gerçekleştirilen “Denizcilik Eğitiminde Avrupa Birliği Kalite Standartlarının İncelenmesi” başlıklı projeye Köyceğiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecisi, öğretmenleri ve Gelibolu Armatör Yakup Aksoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri katıldı.

Proje kapsamında Hollanda’daki denizcilik eğitim ortamları, uygulamaları ve eğitim içerikleri incelendi. Okul Müdürü Cafer Binici, yapılan proje çalışmasının çok faydalı geçtiğini belirtti. Proje sürecinde kazanmış olduğumuz Avrupa denizcilik standartlarının okulumuza da kazandırılması için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti. Denizcilik faaliyetleri dışında Avrupa mantalitesi ve dil becerileri ile ilgili de olumlu tecrübeler kazanıldığını belirtti. Yaygınlaştırma faaliyetleri kapsamında okul müdürü Cafer Binici ve projeye katılan öğretmenler Köyceğiz Belediyesi’ni ve Köyceğiz İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ’ı ziyaret ettiler, proje hakkında bilgilendirme yaptılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.