Köyceğiz Fen Lisesi Avrupa yolcusu

Bu haber 24 Aralık 2015 - 0:03 'de eklendi ve 807 kez görüntülendi.

köyceğizKöyceğiz Fen Lisesi AB Bakanlığı Avrupa Birliği ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Erasmus+ Ana Eylem 2 Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında 4 Avrupa ülkesi ile ortak proje yürütecek.
İlkay Yıldız
Köyceğiz Fen Lisesi AB Bakanlığı Avrupa Birliği ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yürütülen Erasmus+ Ana Eylem 2 Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında 4 Avrupa ülkesi ile ortak proje yürütecek. İlk toplantısı Ocak ayında yapılacak proje 2 yıl sürecek.
Proje Hakkında silgi veren proje Koordinatörü Uygar Turgut 2015 Yılı Teklif Çağrısı Döneminde sunulan 2015-1-PL01-KA219-017040_3 numaralı ve “School Media Centre – Taming the Fourth Power” başlıklı proje başvurunun uygunluk kriterlerini karşılayarak Türkiye Ulusal Ajansı’nın bütçe tahsisi sonrasında hibe desteği alarak kabul edildiğini belirtti. İlk toplantının Ocak ayında Polonya’nın Katowice kentinde yapılacağını belirten Turgut toplantıya Köyceğiz Fen Lisesi Müdürü Gürhan Karabacak ile katılacaklarını söyledi. Turgut, “ Öğretmen ve öğrencilerin eğitim – öğretim faaliyetlerinde kitle iletişim araçlarını etkin ve verimli şekilde kullanarak okullardaki eğitimin kalitesini arttırmayı ve öğrencilerin eğitimde daha etkin rol almalarını amaçlayan projemizin faaliyetleri 2017 Ağustos ayı sonuna kadar sürecektir. İtalya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye ve Romanya’nın ortaklığında iki yıl boyunca yürütülecek “ dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.