KÖY-KOOP’tan kadınlara özel

Bu haber 10 Mart 2016 - 0:07 'de eklendi ve 532 kez görüntülendi.

KÖY-KOOP’TAN KADINLARA ÖZEL KIRSAL KESİMDEKİ VATANDAŞLARIN KALKINMASINA YÖNELİK KURULAN KÖY-KOOP, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE ZEYTİNYAĞI VE KARANFİL DAĞITTI.Kırsal kesimdeki vatandaşların kalkınmasına yönelik kurulan KÖY-KOOP, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde zeytinyağı ve karanfil dağıttı.

1971 yılında kooperatif ortaklarına ucuz girdi temini, devletten hibe, kredi ve teknik yardım sağlamak ve eğitim çalışması yaparak ortaklarına uygun üretim yapmasını sağlamak amacıyla kurulan Köy-Koop, Muğla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara özel aromalı zeytinyağı ve karanfil dağıttı.

Muğla’da 65 kooperatifin bağlı olduğu Köy-Koop Birliği Başkanı Eray Çiçek kooperatifin ambleminin kadın erkek eşitliğini simgelediğini belirterek, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına kooperatifimiz tarafından hazırlanan 200 adet delice zeytinden hazırlanan zeytinyağı ile kırmızı ve beyaz karanfil dağıttık. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve kadının toplumdaki yerinin artması adına yılda bir gün değil, yıl boyu kadınlarımızın hafızalarda yer edinmesini istiyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ilk defa Köy-Koop olarak böylesine geniş bir etkinliğin içinde olduk. Köy-Koop özellikle kırsal kesimdeki vatandaşlarımızın yakından bildikleri ve çözüm ortağı olarak gördükleri bir Birlik. Köy-Koop olarak, orman ürünleri, süt, bal+market, zeytin, sulama, meyvecilik, seracılık, hayvancılık ve akaryakıt alanlarında faaliyet gösteriyoruz” dedi.

Menteşe Sınırsızlık Meydanında açtıkları stantta hem Köy-Koop’un tanıtımını yapan, hem de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Köy-Koop Muğla Birliği hediyelerin yanında Köy-Koop Gazetesi dağıtarak vatandaşların bilinçlenmesini sağladı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.