Köy çocuklarına uçurtma sörfü projesi

Bu haber 03 Mayıs 2014 - 10:29 'de eklendi ve 880 kez görüntülendi.

ucurtmasorfu615156165516Muğla’da su sporlarını sevdirmek amacıyla köy çocuklarına yönelik bir proje başlatıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile İş Bankası Maximum Kart sponsorluğunda gerçekleştirilen proje kapsamında köy çocukları Akyaka sahilinde eğitmenler tarafından rüzgar sörfü eğitimi almaya başladılar. Proje kapsamında 70 köy çocuğuna uçurtma sörfü eğitimi verilerek çocukların su sporlarına olan ilginin arttırılması hedefleniyor.

Haber Merkezi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve İş Bankası Maximum Kart sponsorluğunda kapsamında, köy çocuklarının su sporlarını sevdirmek amacıyla bir proje başlatıldı. Proje kapsamında

milli sörfçüler Merve Ceylan ve Salih Alexandır Çakır, Akyaka sahilinde köy çocuklarına yönelik Uçurtma Sörfü eğitimi veriliyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile İş Bankası Maximum Kart sponsorluğunda gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi Gökova Mahallesi’nde bulunan eğitim okulları tarafından da destekleniyor. Proje kapsamında 70 öğrenciye uçurtma sörfü eğitimi verilerek çocukların su sporlarına olan ilginin arttırılması hedefleniyor.

Akyaka sahilinde başlayan proje hakkında bilgi veren milli sörfçü Salih Alexandır Çakır, “Bu proje sayesinde çocuklar hem bu sporu tanıyacaklar hem de başarılı sporcuların yetişmesini sağlayacağız. Çocuklarımız gerçekten çok yetenekli. Biz onların bu yeteneklerini ortaya çıkarıyoruz. İnanıyorum ki gelecekte uçurtma sörfü sporunda bu bölgeden şampiyonlar çıkaracağız” dedi. Çakır çocukların hayata geçirilen proje kapsamında çocuklardan birçoğu denizle ilk kez tanıştığını ve onların bu heyecanına ortak olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını kaydetti.

Önce karada sonra denizde

Akyaka sahilinde başlayan proje kapsamında milli sporcular tarafından rüzgar sörfünü öğrenen çocuklar ilk eğitimlerini karada aldılar. Rüzgar ile nasıl hareket etmesi gerektiklerini detaylı bir şekilde milli sporculardan öğrenen çocuklar sörf tahtası ile eğitimlerine daha sonra denizde devam ediyorlar. Eğitimlerde çocuklar hem eğlenceli zaman geçirirken su sporları konusunda da gerekli bilgileri milli sporculardan almanın keyfini yaşıyorlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.