Kosovalı Türk kadınlar Muğla’da

Bu haber 12 Nisan 2013 - 20:37 'de eklendi ve 732 kez görüntülendi.

kosovalikadinlar1231654Muğla İl Dernekler Müdürü Cengiz Demirci, Kosova Milletvekili Müferra Şinik, Kosova-Prizren’de faaliyet gösteren Zübeyda Hanım Türk Kadınları Derneği üyelerinden oluşan 24 kişilik bir heyetle Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt’u ziyaret etti. Haber Merkezi
Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt yaptığı konuşmada ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi. Atalarımızın daha önceden yaşadığı Balkan ülkeleri ile akrabalık ilişkisinin olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, “Milli değerlerimiz, kültürümüz birbirine çok benziyor. Sizlerle kurduğumuz yakın temaslarla yaşadığınız yerler hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu nedenle ziyaretlerimiz giderek artmalı ki aramızdaki bağlar güçlensin” diye konuştu.
İlimizi görmekten çok mutlu olduklarını söyleyen Kosova Milletvekili Müferra Şinik, yaşadıkları şehir ve oradaki Türkler hakkında Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt’a bilgi verdi. Kosova Milletvekili Müferra Şinik, ziyaretin anısına Faruk Necmi Kurt’a plaket verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.