Kosavalı belediyeden kardeş şehir isteği

Bu haber 14 Ekim 2015 - 0:13 'de eklendi ve 562 kez görüntülendi.

KOSAVALI  BELEDİYEDEN KARDEŞ ŞEHİR İSTEĞİKosova Cumhuriyeti’ne bağlı Mamuşa Belediyesi’ni ziyaret eden Marmaris belediyesi heyeti kentte sıcak ilgiyle karşılandı. Belediye başkanı Arif Bütüç ,Marmaris’le kardeş şehir olmak istediklerini açıkladı.

 

Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, geçtiğimiz yıl Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ı her yıl düzenlenen “Domates Festivali” ne davet etmiş fakat iş yoğunluğu nedeniyle ziyaret gerçekleştirilememişti. Yaklaşık 5 bin 500 nüfuslu ve Türklerin sayıca en yoğun yaşadığı yer olan Mamuşa ile iyi ilişkilerin sürdürülmesi için Marmarisli İşadamı Hüsamettin Güleryüz iki belediye arasındaki gönül elçisi oldu.
Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın Marmaris’i tanıtan ve sembolü olan hediyelerini Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç’e takdim eden Güleryüz, Bütüç’ün Marmaris’le kardeş şehir olmak istediğini açıkladı.
Hediyeleri alır almaz Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ı telefonla arayan Bütüç, Marmaris’i yakından takip ettiğini ve hizmetlerini beğenerek takip ettiğini söyledi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.