Korsan emlakçılara karşı çalışma başlatıldı

Bu haber 15 Haziran 2015 - 23:51 'de eklendi ve 605 kez görüntülendi.

emlakkkMuğla Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Ziya Ercan, korsan emlakçılara karşı çalışmalar yaptıklarını belirterek bu konuda kesinlikle taviz vermeyeceklerini söyledi.
söyledi.
Mert Can Kaymak
Muğla Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Ziya Ercan, düzenlediği basın açıklamasında korsan emlakçılara karşı çalışmalar yaptıklarını ve Haziran ayı Emlak Müşavirleri Bölge Toplantısı’nın yapıldığını söyledi. Toplantıya Muğla Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Ziya Ercan, Bodrum Emlak Müşavirleri Dernek Başkanı Ömer Yetgin, Marmaris Emlak Müşavirleri Başkanı Kenan Akkuş, Fethiye Emlak Müşavirleri Dernek Başkanı Şeref Varlı, Datça Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Müderris Bayar, Milas Emlak Müşavirleri Dernek Başkanı Hadi Karasu ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.
Düzenlenen toplantıda oda kurma çalışmalarında son noktanın ayrıntılı bir şekilde ele alındığını ve oda kurabilmek için hazırlanan dilekçenin müteşebbis heyet tarafından Valiliğe sunulduğunu belirten Dernek Başkanı Ziya Ercan, “Emlak müşaviri arkadaşlarımızın ve vatandaşlarımızın en büyük şikâyetlerinden biri de ayakçı tabir ettiğimiz kişilerdir. İşyeri açma ruhsatı olmayan, vergi numarası, diploması, emlakçılık sertifikası olmayan bu kişiler hem haksız kazanç elde ettikleri gibi vatandaşlarımıza fatura kesmediklerinden devleti de zarara uğratmaktadırlar. Yine bu kişilerle vatandaşlarımızın karşılaştıkları problemlerde ve ihtilaflarında vatandaşlarımız derneklerimize başvurarak mağduriyetlerinin giderilmesini istemektedirler” dedi.
Ercan Konuşmasına şöyle devam etti:
“Toplantımızda bu konu teferruatlı bir şekilde görülmüş, bu kişilerin belediyeler ile valilik ve kaymakamlıklara bildirilmesine ayrıca maliyenin 444 0 189 nolu ihbar hattına bildirilmesine karar verilmiştir. Vatandaşlarımızın gayrimenkul alıp satmak ve kiralamak hususunda en uygun zaman yaz aylarıdır. Onların en doğru kararı verebilmelerini sağlamak için nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda broşürler basılmıştır. Toplantıda korsan emlakçılara karşı verdiğimiz mücadelede Valilik, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeler, Vergi Dairesi Başkanlığı, Vergi Dairesi Müdürlükleri ile Ticaret İl Müdürlüğü’nün de bizlere destek vermeleri için gerekli girişimlerin yapılması kararlaştırılmıştır. Emlak müşavirliğini kendisine meslek olarak seçen ve yasal olarak bu mesleği yapan arkadaşlarımız için pas paylaşımı sözleşmesini ön plana çıkararak etik kurallar hazırlanmış olup önümüzdeki günlerde çoğaltılarak tüm emlakçı arkadaşlarımıza imza karşılığı dağıtılacaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.