Korkutan yangın

Bu haber 29 Ağustos 2015 - 1:07 'de eklendi ve 573 kez görüntülendi.

korkutannnMuğla-Aydın Karayolu üzerindeki bir kereste fabrikasının talaş deposunda çıkan yangın kısa sürede kontrol altına alındı.

İlkay Yıldız

Muğla’da bir kereste fabrikasının talaş deposunda çıkan yangın kısa sürede kontrol altına alınarak büyümeden söndürüldü. Yangına Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri ve Orman Bölge Müdürlüğü acil müdahale araçları katıldı.
Edinilen bilgiye göre, fabrikanın testeresinden çıkan kıvılcımlar talaş silolarına sıçradı. İçin için yanan silolardan dumanlar çıkmaya başlayınca İtfaiyeye bilgi verildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi alevlerin siloların dışına sıçraması engellendi. Yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğü acil müdahale ekipleri de müdahale ederken, silolar içeriden ve dışarıdan soğutma çalışması yapıldı. Fabrika sahibi Rüştü Gürsoy, yangının çıkan bir kıvılcımın aspiratör tarafından talaş deposuna çekilmesi ile başladığını söylerken siloların kapalı olduğunu ve boşaltmak için civatalarının sökülmesi gerektiğini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.