Korkmaz’dan eleştiri yağmuru

Bu haber 10 Ekim 2014 - 0:41 'de eklendi ve 615 kez görüntülendi.

korkmazzMHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, son günlerde IŞİD bahanesi ile sokaklara çıkan PKK ve yandaşlarının ülkeyi yangın yerine çevirdiğini söyledi.

Haber Merkezi

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, son günlerde IŞİD bahanesi ile sokaklara çıkan PKK ve yandaşlarının ülkeyi yangın yerine çevirdiğini söyledi.

Korkmaz “Son olaylar şunu açık olarak ortaya koyuyor. Bu coğrafyada barışın ve kardeşliğin Türk Milleti çatısı altında devam etmesi gerektiği bir kez daha anlaşılmaktadır. AKP’nin çözüm süreci ortaklarının sergilediği isyan provalarına milliyetçi kesim kesinlikle izin vermeyecektir” dedi.

MHP İl Başkanı Korkmaz, yaptığı basın açıklamasında yaklaşan genel seçimlerle ilgili olarak AKP ‘ye geçmek için zemin yoklayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’yi de eleştirdi. Korkmaz bu konuda şunları söyledi:

“MHP’nin yükselişini engellemeye çalışanları ibretle izliyoruz. Milliyetçi duyguları istismar ederek AKP ile flört etmeyi ihanet olarak değerlendiriyoruz. Behçet Saatçi, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi de asılsız ithamlarla suçlayarak bir yerlere sıçramak istemektedir. Aslında kendisinin bu çıkışlarındaki esas maksadın “Fethiye’ye Hizmet” söylemleriyle AKP’ye geçmesini meşrulaştırma çabalarının bir ürünü olduğunu biliyoruz. Ancak oluşturmaya çalıştığı algının ve meşrulaştırmaya çalıştığı yanlışın milliyetçi duygularını suiistimal ederek oylarını aldığı vatandaşlarımız nezdinde bir itibarı olmadığını da hatırlatmak isterim.”

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.