Korkmaz: “Türkmenler kaderine bırakılmamalı”

Bu haber 20 Haziran 2014 - 23:59 'de eklendi ve 492 kez görüntülendi.

memetkorkmazTerör örgütü IŞİD tarafından Türkmenlere karşı başlatılan katliamı kınayan MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nu da desteklediklerini açıkladı.
Haber Merkezi

MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, IŞİD’ın Irak topraklarında Türkmenlere karşı giriştiği katliamların kabul edilemez olduğunu söyledi.
Korkmaz, “Bütün dünyanın gözü önünde kardeşlerimize karşı işlenen bu vahşice cinayetlerin son bulması, AKP Hükümeti’nin de gerekeni yapması gerekmektedir” dedi. Hükümetin, kendi vatandaşlarını bile koruyamayacak durumda olduğunu söyleyen Korkmaz “Türkmenlerin katliamına göz yummanın vebali vardır, günü gelir bunun hesabı sorulur. MHP olarak biz Türkmenlerin yanındayız. Bu katliamlara seyirci kalamayız. Dış güçler Müslümanları birbirine kırdırıyor. Kapımıza dayanan bir mezhep çatışması vardır. Bu ateş, bizi de içine alırsa Türkiye bugünleri arar. IŞİD’ın yaptığı ne insanlığa, ne de Müslümanlığa sığmaz. Bu nedenle bu teröristlere destek verenler de en az onlar kadar suçlu konumundadırlar” dedi.
Korkmaz, CHP-MHP ittifakı ile çıkarılan “çatı adayı” Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı seçileceğine inandığını, böylece Türkiye’nin nefes alacak hale geleceğini de savundu. Korkmaz, “İhsanoğlu, koltuğu dolduracak, tarafsızlığı ile kısa zamanda milyonların sevgisini kazanabilecek bir şahsiyettir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.