KORKMAZ: BÜYÜKŞEHİR MHP’NİN OLACAK

Bu haber 30 Mayıs 2013 - 0:00 'de eklendi ve 1.469 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Önceki günkü durağımızda Muğla MHP İl başkanı Mehmet KORKMAZ ile güzelce bir sohbet etme imkânı buldum. Diğer partilerde olduğu gibi Muğla MHP’sinde de büyük bir hareketlilik olduğu izlenimine vardım. Parti yöneticileri olsun üyeler olsun Muğla Büyükşehir belediye başkanlığını alabilmek için seferberlik ilan ettiklerini dile getiriyorlar.
20 yıldır MHP içinde particilik yapan 2 dönem İl başkanlığı görevinde bulunan benimde yakinen tanıdığım mütevazı görünümlü, Muğla MHP’in başkanı Mehmet KORKMAZ ile siyasi konuda bir sohbet etme imkânımız oldu. MHP İl başkanı Mehmet KORKMAZ yerel seçim gezilerini sürdürdüğünü söyledi. Fethiye İlçesinden yeni geldiğini tüm İlçelere de sık sık gelip gitme olacağını vurgulayan Sayın Korkmaz yapmış olduğumuz sohbet anında bakınız neler söyledi.
Hüseyin Bey,
Ne yapıp yapıp bütün uğraşlarımızla Muğla Büyükşehir belediye başkanlığına kazanacağız. Bu konuda tüm Muğla halkının benimsediği bir adayımızla yerel seçimlere önümüzdeki günlerde hodri meydan diyeceğiz dedi.
Yapılan sohbet güzeldi. Sayın başkan Muğla Büyükşehir belediye başkan adayınız kim diye sorduğumda, gülümseyerek şöyle cevap verdi.
Hüseyin Bey,
Şimdilik saklı kalmasında fayda var. Kısa bir süre içinde adayımızı açılayacağız. Ayrıca Muğla’mızın birçok İlçesinde de MHP olarak belediye başkanlıklarını da alıp Muğla’da MHP’nin gücünü göstereceğiz dedi.
MHP İl başkanı Mehmet KORKMAZ hakikaten adam gibi adam. Çünkü kendisinde bir efendilik var. Bu efendilik karşısında da sormuş olduğumuz soruları da mütevazı bir şekilde cevap vermeye çalışıyordu. Birde parti İl binasında şunu gördük. Sayın Korkmaz’a karşı partilileri tarafından aşırı bir sevgi ve saygı olduğunu gördüm. Velhasıl Muğla MHP İl teşkilatı bir ve beraberlik içinde olduğunu gösteriyordu Muğla MHP’sinde gördüğüm manzara böyle.
İl başkanı Mehmet KORKMAZ başkanlığında birlik ve beraberlik içinde yerel seçimlerde Muğla’da bir ilk gerçekleştirmek yani, Büyükşehir belediye başkanlığını kazanmak istiyorlar. Tabi bunun yanı sırada birçok İlçede de belediye başkanlıklarını kazanmak. Yapılan sohbette MHP İl başkanı Mehmet KORKMAZ’a herhangi bir son sözün var mı diye söylediğimde:
Sayın Kocabıyık
Öncelikle Muğla başta olmak üzere 4-5 İlçenin de belediye başkanlıklarını kazanmak için gece-gündüz çalışacağız. Ayrıca bugünün AKP iktidarının yaptığı işler ortada. Sayın başbakanın işi Türkiye’yi yönetmek değil acaba nasıl başkan olurumda tek adam olma imkânını kendime sağlarım düşüncesi içinde görmüyorsunuz. Hiç bir komşu ülke ile dostluğumuz var mı? Bunun sorumlusu da Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN. Son söz ise biz MHP genel başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ’nin başbakan olması için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz dedi. Bende Sayın Korkmaz’a vermiş olduğu bilgilerden dolayı teşekkür ettim

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.