“Kör Olası Çöpçüler” temizlikte

Bu haber 23 Ağustos 2015 - 22:50 'de eklendi ve 636 kez görüntülendi.

korolasiiGönüllü çevrecilerin bir araya getirerek oluşturduğu ve tek amaçları daha yaşanılır bir çevre olan ‘Kör Olası Çöpçüler’ grubu Akyaka’da ilk etkinliklerini gerçekleştirdi.

Çevre kirliliği ve doğaya saygı konusunda farkındalık oluşturmak için Akyaka’da kurulan ve tek amacı çöp toplamak olan “Kör Olası Çöpçüler” grubu, 1. Çöp Toplama Şenliği’nde Akyaka sahillerinde çevre temizliği yaptı.
Eren Şengezer’in “Çöp Toplama Şenliği” adı altında oluşturduğu bir etkinlikten doğan “Kör Olası Çöpçüler” grubu herhangi bir sivil toplum kuruluşuna bağlı olmayan, çevreci aktivist rolünden uzak tek amacı çöp toplamak olan 20-30 kadar gönüllüden oluşuyor. İlk etkinliğini geçtiğimiz günlerde “Çöp Toplama Şenliği” adı altında gerçekleştiren grup üyeleri etkinlikte Akyaka Azmak’tan MUÇEV’e ait kite-surf yapılan sahile kadar çöp topladı.
Grup üyeleri insanların doğaya, birbirlerine ve kendilerine saygısını arttırmak, Akyaka’nın daha temiz bir yer haline gelmesini sağlamak amacıyla çöp toplamaya devam edeceklerini ifade ettiler.
“Kör Olası Çöpçüler” grubu, bir sonraki etkinliğini Akyaka’nın dünyaca ünlü Azmak’ında gerçekleştirecek. Grup üyeleri Azmak’ta kano ile dolaşarak yüzeydeki çöplerin toplamanın yanı sıra Azmak dibindeki çöpleri de temizleyeceklerini belirttiler. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.