Köpek ve 9 yavrusu sokağa terk edildi « Hamle Gazetesi

Köpek ve 9 yavrusu sokağa terk edildi

Bu haber 15 Haziran 2016 - 22:21 'de eklendi ve 590 kez görüntülendi.

KÖPEK VE 9 YAVRUSU SOKAĞA TERK EDİLDİ 9 YAVRUSU İLE BİRLİKTE SOKAĞA TERK EDİLEN KÖPEĞE, HAYVAN DOSTLARI DERNEĞİ (HAYDOS) SAHİP ÇIKTI.9 yavrusu ile birlikte sokağa terk edilen köpeğe, Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) sahip çıktı.
Muğla’nın Dalaman İlçesi’nde Golden Retrevar cins bir köpek, Dalaman çayı mevkiinde 9 yavrusu ile birlikte terk edildi.
Aç kaldığı için yavrularına süt vermekte zorlanan köpek ve 9 yavru HAYDOS üyeleri tarafından fark edilerek bakımevine getirildi. Burada veteriner kontrolünden geçirilen köpek ve yavrularına mama ve su verildi.
HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, ailelere seslenerek çocuklarına hediye olarak canlı hayvan almamalarını istedi.
Çocukların küçük köpekleri sevdiği için aileler tarafından hediye olarak alındığını ifade eden Dağdelen “küçükken çok tatlı oluyorlar, ama ne zaman ki büyüdü, sorunları ortaya çıktı, barınaklara terk ediliyor. Sokaklara terk ediliyor. Sokaklardaki hayvanlar da 5 yıldızlı otellerde yaşamıyor. Açlık ve sefalet, zehirleme onları bekleyen bir şey. İnsanoğluna tekrar tekrar sesleniyoruz. Ne olur çocuklarınıza çerez gibi karne hediyesi olarak kedi köpek hediye etmeyin, hiç kimse etmesin. Eğer gerçekten de hayvan sahiplenmek istiyorsanız barınaktan alın” dedi.
9 yavrusu ile sokağa terk edilen Golden Retrevar cinsi köpeğin muhtemelen ya hediye edildi, ya pet shop’tan parayla alındığını anlatan Dağdelen, “Melez bir köpek ile çiftleşmiş belli. Her halde sahipleri melez bir köpekle çiftleştiğini fark edince ilk işi sokağa terk etmek oldu. Biz bulduğumuzda yavrular çok daha küçüktü. Anne oldukça perişandı. Çünkü aç kalmış, susuz kalmış. 9 tane yavrusuna mı bakacak, kendisine mi bakacak. Şu anda sağlık durumları iyi” diye konuştu. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.