Konservatuar kapılarını açtı

Bu haber 15 Aralık 2016 - 0:10 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.

konservatuar-kapilarini-acti-2Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı düzenlenen törenle açıldı.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 2015 yılında kurulan bu yıl Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Tiyatro, Türk Halk Dansları bölümlerinde 116 öğrenciye eğitim verecek olan Muğla Büyükşehir Belediyesi konservatuarı, düzenlenen törenle açıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ali Zağlı, geçen yıl iki bölümde 47 öğrenciye eğitim veren Büyükşehir Belediyesi konservatuarının bu yıl 4 bölümde 116 öğrenciye eğitim vereceğini söyledi ve amaçlarının kaliteli şeffaf eğitim anlayışı ile öğrencilerinin her yerde fark yaratacak bireyler olmasını sağlamak olduğunu belirtti. Vatandaşlardan gelen talepler ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün destekleri ile Büyükşehir Belediyesi konservatuarının genişleyeceğini söyleyen Ali Zağlı, konservatuara gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla’nın çok önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, özel ve zengin bir coğrafya olduğunu, kendilerinin de bu tarihi birikimin mirasçıları olduğunu söyledi. Büyükşehir konservatuarıyla sanatla, kültürle bir araya gelerek, kendilerini geliştirerek bu birikime sahip çıktıklarını kaydeden Gürün, “Büyükşehir konservatuarımızla Muğlamızda sanatın farklı dallarında bir araya gelerek birlikte öğreniyor, kendimizi geliştiriyoruz. Geçmişten günümüze Muğla çok önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış özel bir coğrafya. Bu coğrafya üzerinde yaşayan bizler buradaki tarihi birikimin, kültürel zenginliğin mirasçılarıyız. Bu mirasa sahip çıkmak için kendimizi geliştirmeli, öğrenmeliyiz. Bu nedenle de eğitime ihtiyacımız var. Büyükşehir Belediyesi olarak 4 bölümde konservatuarımızı kurduk. Bu ortak değerlerimiz, müziğimiz, tiyatromuz, danslarımız bizleri bir araya getirecek ve birleştirecek. Öğrencilerimize ve öğretim üyelerimize şimdiden emekleri, çalışmaları için teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra katılımcılara konservatuar hocalarının hazırladığı müzik dinletisi, pandomim ve dans gösterileri sergilendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.