Komutanlara anlamlı veda

Bu haber 03 Eylül 2013 - 17:27 'de eklendi ve 1.142 kez görüntülendi.

komutanlar1231656516532131851321321Marmaris Deniz ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mengi, son alınan yaş kararları ile Emekliye sevk edilen Aksaz deniz Üs Komutan vekili Kıdemli Albay Levent Ateş ve Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanlığına atanan Albay Fatih Erhan’ın onurlarına bir veda yemeği düzenledi.
Haber Merkezi
Marmaris Deniz ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mengi, son alınan yaş kararları ile Emekliye sevk edilen Aksaz deniz Üs Komutan vekili Kıdemli Albay Levent Ateş ve Sahil Güvenlik Ege Bölge Komutanlığına atanan Albay Fatih Erhan’ın onurlarına bir veda yemeği düzenledi. Uzunyalı mevkiindeki Dost Restaurant’ta düzenlenen veda gecesine Başta Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral, İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, İlçe Jandarma komutanı Cafer Öz ve aileleri katıldı. Samimi bir havada geçen gecede konuşmalar yapıldı.
Gecede bir konuşma yapan Kaymakam Saral: “Bu akşam aramızdan geçici olarak ayrılan ama yüreğimizde her zaman taşıyacağımız arkadaşlarımız için burada toplandık. Sayın Albayımız 30 Ağustos itibariyle emekli olmuştur. Bundan sonra bütün hayatı boyunca eşiyle, çocuklarıyla tüm yaşamını mutluluk içinde geçirmesini diliyorum. Mutlaka tekrar bir arada olma şansını yakalayacağız. Marmaris’ten ayrılan, Marmaris’ ten tamamen ayrılamaz. Onlar da bunun farkında. Sanıyorum ki kısa süre sonra vatandaş olarak bizlerle beraber olma şansını yakalayacaklar. Fatih Albayımız da benim açımdan terfi ederek, daha önce görev yaptığım yere atandı. Kendisini hem kutluyorum hem de başarılar diliyorum. Bence gerçekten çok verimli çalıştığımız bir arkadaşımdı. İnanıyorum ki eşiyle çocuğuyla ki bundan sonra da daha iyi görevlere layık olarak, emeklisine kadar en iyi şekilde görevlerini sürdürecek. Her zaman kalbimizde olacak. Bu arada aramıza katılan yeni komutanlarımız da Marmaris’te ki görevlerinde başarılar diliyorum. Umuyorum çok güzel bir görev süresini burada geçirirler. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Böyle bir gecede bir arada olmamızı sağlandığınız için ”dedi.
Gecede bir konuşmada Aksaz deniz Üs Komutan vekili Kıdemli Albay Levent Ateş, yaptı. Ateş konuşmasında; “Mesleğimin son iki senesinde çok onurlu bir görev devraldım. Aksaz Deniz Üst Komutanlığı. Bu iki sene zarfında sivil toplum kuruluşlarıyla bir arada olmaya çalıştım ama bunun en büyük ivmesini ilk olarak Sayın Kaymakamımızın 29 Ağustos tarihinde katıldığı, 30 Ağustos 2012’ de çelenk koyma töreninde tanışmamızla başlayan süreçti. Başta Sayın Kaymakam olmak üzere tüm Marmaris halkının, özellikle Marmaris halkının bana, aileme verdiği desteğe can-ı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah, emeklilik yaşantımızda ayağımızın bir tanesi de burada olacak. Yine burada birlikte mutlu saatler geçireceğiz. O yüzden hepinize, başta Sayın Kaymakamım olmak üzere herkese can-ı gönülden teşekkür ediyorum ”diyerek duygularını ifade etti.
Fatih Erhan, ise konuşmasında; “Ben de ne yazık ki son atamalarla Marmaris’ten ayrılıyorum, görevimi de çok sevdiğim daha önce tanışma fırsatı bulduğum kardeşim Mete Çağlar’ a bıraktığım için de huzur ve mutluluk içindeyim. Ben de iki yıl boyunca, Marmaris’ te görev yaptığım süre içinde başta Kaymakam Bey olmak üzere, Garnizon Komutanımız Levent Albay, meslektaşlarım; İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Müdürü, deniz sektörüyle bizi kucaklaştıran, bağımızı kuvvetlendiren Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mengi, yönetim kurulu üyeleri ve diğer Marmarisli dostlarım hakkınızı helal edin. Hepinizi çok seviyorum ”dedi.
Gecede son konuşmayı Marmaris Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mengi, yaptı. Başkan Mengi ; “Böylesine güzel dostlarla bir arada olmaktan son derece mutluyum. Marmaris’te geçici sürelerde de olsa görev yapan tüm kamu görevlerine sahip çıkmalıyız. Kendileri ile başarılı çalışmalara imza attığımız komutalarımıza bundan sonraki görevlerinde ve hayatlarında da başarılar diliyorum. Geceye katılarak bizleri onurlandıran başta komutanlarımız ve aileleri olmak üzere burada bulunan herkese katılımları için teşekkür ediyorum. Umarım en kısa zamanda yine tekrar bir araya geliriz ”şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.