Komandolar Alman belgeselciyi arıyor

Bu haber 29 Ağustos 2014 - 0:18 'de eklendi ve 550 kez görüntülendi.

komandolarAlman belgeselciyi bulmak için karadan ve denizden aramalara devam ediliyor.

Haber Merkezi

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde araştırma yaparken kaybolan Alman belgeselci Bernd Girrbac’ın bulunması için 45 kişilik komando birliği tarafından arama çalışması başlatıldı.
Likya Yolu belgesel çekimi ön araştırması için eşi Elke ile birlikte Fethiye’ye gelen Alman belgeselci Bernd Girrbac (58), 2 gün önce Aktaş mevkiinde kaybolmuştu. Alman belgeselcinin bulunması için dün Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, AKUT, jandarma ve vatandaşların birlikte yürüttüğü arama kurtarma çalışmalarından sonuç alınamamıştı.
Alman belgeselci Girrbac’ın bulunması için bu sabah erken saatlerde Muğla İl Jandarma Alay Komutanlığı Komanda Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığında görevli 45 askerin katılımıyla yeniden arama çalışması başlatıldı. Komando birliği, jandarma iz takip köpeği Efor ve köylü vatandaşların da deste verdiği arama çalışmalarında, şuana kadar 5 kilometrelik alan tarandı.
Denizden Sahil Güvenlik Fethiye 83 Bot Komutanlığı ekiplerinin de katıldığı arama kurtarma çalışmaları karadan ve sudan yoğun bir şekilde devam ediyor. Uzunyurt Mahallesi Aktaş ve Çukuryurt mevkileri arasındaki bölgede yürütülen çalışmalarda şuana kadar her hangi bir iz ve emareye rastlanılmadı. Arama çalışmalarının, belgeselci buluncaya kadar devam edeceği belirtildi.
Arama çalışmalarına katılan köylüler, “Alman belgeselci, Likya Yolu belgesel çekimi için köyümüzdeki bir otelde kalıyordu. Salı günü saat 11.00 sıralarında otelden ayrılmış. Saat 14.00 sıralarında hanımına mesaj atıp, ‘Ben yolumu kaybettim. Asfalta doğru çıkıyorum. Aktaş mevkiinde buluşalım’ demiş. Hanımı, Aktaş mevkiine gittiğinde belgeselciyi bulamayınca otel yetkililerine haber vermiş. İlk önce biz köylüler olarak gittiği yol güzergahından aramaya çıktık. 2 günden bu yana aramalar devam ediyor. İlk gün AKUT ve şimdi ise komando birlikleriyle birlikte yürütülen aramalara köylüler olarak destek veriyoruz. 2 gündür sürekli telefonunu arıyoruz. Çalıyor fakat açan olmuyor” dediler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.