Kocagöz’e mutluluklar dilerim!

Bu haber 02 Temmuz 2013 - 0:00 'de eklendi ve 2.213 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Ben Ören’de dinlenmeye, biraz soluklanmaya çalışırken bu köşede çıkan yazılarım biraz da “peşin” yazılardı.

Yani Muğla gündemini biraz saha kenarından, sundurmadan, tribünden seyreder gibi oldum.

Yoktum, ama…

Geçen hafta Çarşamba günü CHP’den Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı aday adaylarından 23. Dönem Muğla Milletvekili Fevzi Topuz Muğla Basını ile bir kahvaltıda buluşarak adaylığını açıkladı. Sağ olsun Sayın Topuz incelik gösterip kahvaltıya beni de davet etti. Ören’de olduğumu söyledim. Kahvaltıda olamadım. Meslektaşım Nejat Altınsoy’da gitmemiş veya gedememiş. Sayın TopuzNeden?” diye sorunca sağ olsun CHA temsilcisi dostum Kayber AvcıÖzcan Özgür, Nejat Altınsoy burada olmayabilirler, ama merak etmeyin ruhları burada.” demiş.

Doğru demiş. Nerede olursak olalım, atladığımız bir şey yok!

Sayın Topuz’un o gün kahvaltıda “Ön seçim istiyorum” derken, Çoban Ateşi felsefesinden uzaklaşıp “Üyelerle değil, belediye başkanlarının seçtiği delegelerle ön seçim”i kastettiğini de atlamadım…

xx        xx        xx

Ben yokken Muğla’da CHP Muğla İl Danışma Kurulu yapılmış.

Danışma Kurulu’nda CHP’den Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanı aday adaylarından 18. Dönem Muğla Milletvekili Musa Gökbel resital vermiş!

Aynı Danışma Kurulu’nun konuşmacılarından 22. Dönem Muğla Milletvekili Dr. Ali Arslan’da “Muğla yerel basınından nefret ettiğini” açıklamış. Şaşırdım… Böyle bir şey demiş olabileceğine hala ihtimal vermiyorum.

Ören’de kendimi her şeye kapatmıştım. Muğla’ya gelince okudum. Nejat Altınsoy arkadaşım CHP Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu ile ilgili bir yazı yazmış. Okurken göz pınarlarımdan akan damlalara engel olamadım. Nejat yazısında Emrah’a “Canım Emrah’ım” diye seslenmiş. Emrah canımız… Ben de yazacağım.

Bir de CHP Danışma Kurulu’nda Fethiye’den 26 yaşında bir genç kız çıkıp, “Ön seçim istiyoruz” diye haykırmış.

Fethiye’den böyle bir sesin yükselmesinden daha doğal bir şey olamaz.

Önümüzdeki günlerde hepsini; Fevzi Topuz’u, Ali Arslan’ı, o Fethiyeli genç kızımızı, Emrah Doğu’yu ayrı ayrı ayrı ele alacağım…

xx        xx        xx

Ören’den geldiğim gün CHP eski İl Başkanlarından Mehmet Kocagöz’ün oğlu Hüseyin Yoldaş Kocagöz’ün gelinimiz Elvan Şahin ile evlilik törenlerine yetişebildim. Muğla’ya dönüşümü bir gün önceye aldım.

Hüseyin’i çok tanımam. O’nun için Muğla’ya dönüşümü bir gün önceye aldım dersem, yalan olur. Mehmet Kocagöz için geldim.

Yaşamım boyunca CHP’de tanıdığım en iyi il başkanı Tufan Doğu’dur.  Ardından siyasi literatüre “Siyaset nakit ve nakit işidir” sözünü kazandıran Tuncer Besi’yi tanırım. Bir de Süleyman Uslu ve “hocasıMehmet Kocagöz’ü bilirim. Vecdet Seçer’in ise bende yeri başkadır…

Yani Mehmet Kocagöz için erken geldim.

xx        xx        xx

Unutmadan Hüseyin Yoldaş Kocagöz ile Elvan Şahin’e mutluluklar dilerim. Nikâhı Belediye Başkanı Osman Gürün kıydı. “Sizden 4 çapulcu istiyorum” dedi. O an aklıma her vesile ile 3 çocuk isteyen Başbakan Erdoğan geldi.  Kendi kendime “Yuh. Yok mu arttıran” dedim. Taksim’den yükselen sesi düşündüm; yaşamımıza müdahale etmeyin!

Ki düğünün ertesi gün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir törende evliliğin amacının kadın ve erkeğin birbirinden huzur bulması olduğunu belirterek, “Bizim niyetimiz Başbakan gibi sayıları söylemek ve her gün arttırmak değil. Allah gönlünden geçiyorsa en hayırlısını nasip etsin. Rabbim miktarını da zamanını da zeminini de daha iyi bilir.” deyiverdi.

Sağ olsun…

Hüseyin ve Elvan’a da Allah gönüllerinden geçeni, en iyisini, en hayırlısını nasip etsin.

xx        xx        xx

Ben Hüseyin’in ön adının “Yoldaş” olduğunu bilmiyordum. Düğününde öğrendim.

Bilmiyorum, ama muhtemelen Hüseyin’in herkesin bildiği “Hüseyin” adı dedesinin adıdır. “Yoldaş” ise doğduğu dönemin adı olmalı…

İnanıyorum ki HüseyinYoldaş” adının hakkını verecektir. Önce eşi Elvan’a, sonra arkadaşlarına, dostlarına ve elbette sonra da halkına yoldaşlık yapacaktır.

Tabi önemli olan sevgili oğluna “Yoldaş” adını yakıştıran, il başkanlığında “il başkanının belediye başkanlarına değil, belediye başkanlarının il başkanına tabi olduğunu anlatan dik duruşu sergileyenMehmet Kocagöz’ün bu gün “yoldaşlığın” neresinde olduğu…

Cumartesi günü düğünde insan yağmuru kadar çelenk yağmuru vardı. Nasıl olduysa iş dünyasının çelenkleri siyasi dünyanın çelenklerinin önünde yer almıştı.

Ben bunun tamamen tesadüf olduğunu düşünmek istiyorum.

xx        xx        xx

Ören’de keyifli bir dinlencenin ardından, cumartesi günü Kocagöz ailesinin düğününde keyifli bir gece geçirdim. Uzun zamandır görmediklerimi görüp sarıldım.

CHP’nin belediye başkanı adaylarının hemen hepsi oradaydı.

Sanki bir düğünde görücüye çıkmışlardı.

Şöyle bir baktım. Herkesin “olmazıOsman Gürün idi…

Oluru” da görünüyordu.

Kim mi?

Benim açıklamam doğru olmaz.

Ya ben Muğla’da yokken bir emekli imam kardeşim de refikimiz bir gazete de “köşe yazarı” olmuş, Şoke oldum. Hayırlısı…

Sahi nerede kalmıştık?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.