Kocadon’dan Muhtarlar Federasyonu’na ziyaret

Bu haber 27 Temmuz 2018 - 2:42 'de eklendi ve 903 kez görüntülendi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş yönetim kurulu üyeleri ve mahalle muhtarları ile birlikte Muğla Muhtarlar Federasyonunda bir araya geldi.

Muhittin Direk

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda katılım sağlayan mahalle Muhtarları ile birlikte Muğla Muhtarlar Federasyonunda bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Başkan Mehmet Kocadon, “Uzun amandır Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanlığını ziyaret etmek istemiştim. Bir türlü fırsat olmamıştı. Nihayet bugün bu fırsatı yakaladık. Sevilmek kadar güzel bir şey yok. Bunu asla unutmayın. Makamlar mevkiler bunların hepsi gelip geçici şeyler. Ama tek kalan dostlar ve sevgidir. Bu sevgiyi burada görmekten son derece mutluyum. Demek ki bizlerde bir sevgi tohumları ekebilmişiz ki bugün bu meyvelerin güzelliklerini görebiliyoruz. Hepinizin bildiği gibi geçenlerde ufak bir açıklama yaptım. Artık Allah nasip ederse bundan sonra yolumuz hep Muğla’da olacak. Muğla için çalışacağız. 20 yıllık bir süreçte Belediye Başkanlığı yapıyorum. Bu süreçte en büyük desteğim hep Muhtarlar oldu. Muhtarlara da her zaman en iyi şekilde destek verdim. Sonra baktı ki Muğla’da ki muhtarlarımızda zorlanıyor. Elimden geldiği kadar arkadaşlarımıza destek olmaya çalıştım. Federasyon başkanımızın da arada taleplerini elimden geldiği kadar yardım ettim. Hatta ekibimde sizleri tek tek ziyaret ederek büyük bir dosya hazırlamışlar. İnşallah onu Büyükşehir Belediye Başkanı olunca problemlerin hepsini çözerim. Bu işler kısmet nasip işleridir arkadaşlar bunu hiçbir zaman unutmayın. Birilerinin itmesiyle yada birilerinin sizi aday göstermesi ile bu işler olmaz. Halkta kabullenirlik önemledir. Ne kadar kabul görüyorsunuz. Yani seçimleri halk kazandırır, halk kaybettirir. Üye sayısıyla delege sayısıyla seçimler kazanılsaydı arkadaşlar birçok partiyi sadece onlar yönetirdi. Ama bakıyoruz ki üye sayısının çokluğu delege sayısının çokluğu seçimleri kazandırmıyor. Yani seçimi halk kazandırıyor. Halkın içinde olamadıktan sonra halkla birlik beraberliği sağlamadıktan sonra halk ta inancını ve güvencini göremedikten sonra sizi hiçbir zaman seçmez. Sizler bunun ön güzel örneğidir. Tek başınıza seçim kazanan arkadaşlarsınız. Demokrasinin başlama noktası muhtarlardır. Sizin arkanızda ne parti vardır ne meclis üyesi vardır. Sadece mahallede sizi bilen halk vardır. Demek ki halk sizi biliyorsa tanıyorsa inanıyorsa seçer arkadaşlar. Onun için ben gerçekten Muğla bölgemizde artık bilindiğimi tanındığımı inanıyorum. Öyle düşünüyorum. Umarım ki önümüzdeki süreçte bunu en iyi şekilde bu Muğla halkı ifade eder anlatır. Tabi sizler bizim esasımızda mahallelerde ki kulağımız gözümüz dilimizsiniz. Sizlerinde duyduğu gördüğü söylemek istediği bir şey olursa beni ve arkadaşları tanıyorsunuz. Elimden geldiği kadar çalışmaya yardım etmeye devam edeceğim. Bu güzel ofisinizde geç te olsa hepinize hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Önümüzde ki yerel seçimlerde bol bol karşılaşacağız. Bol bol dertleşeceğiz. Şimdi den hepinize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kocadon açıklamasına şöyle devam etti:

Biz Bodrum’da dünya barış topluluğu bir bölge yarattık. Artık bodrum gibi Muğla’nın her yerinin olmasını istiyoruz. Bodrum un ekonomik gücü nasıl yüksekse Muğla’nın en uzak dağ köyü de aynı güce sahip olsun düşüncesi ile bu hareketin içerisindeyiz. İnşallah hep beraber bu gücümüzü Muğla’nın her yerinde gösteririz. Hepimiz beraber bir yola çıktık. Gittiği yere kadar gideceğiz arkadaşlar. Hiç kimsenin camına taş atmadık, açık ve net söylüyorum. Bunun için hiç kimsenin ayak seslerinden korkmuyoruz. Çünkü kimsenin camına taş atmadığım için kimse de gelip benim camıma taş atmaz. Atarsa biz de cevabımızı veririz. Yeni sevgi birlik saygı içerisinde bu süreçleri hep beraber atlatacağız. Kimseyle derdim yok. Kimseyle kavgam yok. Ama benle insanların derdi kavgası olabilir. Biz onlara her zaman elimizi uzatmaya hazırız. Kimseyle de bir alıp veremediğim yok. Ben artık belli bir süreçte belli yerlere gelmiş hatta bir çok konuyu aşmış, siyasi hırslarını törpülemiş bir arkadaşınızım. Benim açık ve net söylüyorum yerelden başka hiçbir hedefim yok. Ben yerelim, yerel de kalacağım. Bunu daha önce de söyledim. Açık ve net söylüyorum kimsenin kafasında soru işareti olmasın”

Konuşmaların ardından Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a plaket taktim etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 02 Ağustos 2018 / 08:57

YOLUNUZ AÇIK OLSUN,
KOCA YÜREKLİ,
BODRUM YÜREKLİ,
MUĞLA YÜREKLİ,
MEMLEKET YÜREKLİ.
MEHMET BAŞKAN,