“Kocadon Öne Çıkıyor”

Bu haber 17 Ağustos 2017 - 0:24 'de eklendi ve 1.741 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Özcan Özgür

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Antalya‘da samimiyetle şöyle diyordu:

İçimizdeki Hainleri Bildirin Gereğini Hemen Yapalım

Kim bildirecek?

Başka yerleri bilmem. Muğla’da bunu yapması gerekenlerin başında Milletvekili Nihat Öztürk geliyor. Çünkü kendisi, şu anda tutuklu olan Fatih Şahin’in Muğla Valiliği yaptığı dönemde, FETÖ’cülerin en şaşalı günlerinde partisinin Muğla İl Başkanı’ydı…

Muğla’da kimlerin FETÖ’cü olduğunu Milletvekili Öztürk bilmiyorsa kimse bilemez!

Sonra da şu anda il başkanı olan Kadem Mete ve Merkez İlçe Başkanı Erdoğan Ünal

Bu konuda gerekeni şimdiye kadar yapmışlardır diye düşünüyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “İçimizdeki Hainleri Bildirin Gereğini Hemen Yapalım” diyor. Bir sıkıntı olmalı… Münevver yazarımız Kemal Önekli de “7 Yıldır Fetö’yü Fetöcüye bildirdiğimi ve Recep Tayyip Erdoğan’ın bir dönem kuşatıldığını net olarak biliyorum..! Yüzyüze konuşmaya kaldı İş..! Yakında inşallah..!” diye ilginç bir paylaşımda bulundu.

xx           xx           xx

CHP’de Büyükşehir Belediye Başkanı adayları dillendirilmeye başladı.

Bugünlerde bir yerlerden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un adı öne sürülüyor.

Kocadon’un adaylığı elbette yeni bir şey değil. Neredeyse bir yıldır gündemde.

Ancak bu defa sanki CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Kocadon’u Osman Gürün’e tercih ettiği havası yaratılıyor…

Bu arada Başkan Kocadon Haber Türk’te Sevilay Yılman’a yaptığı açıklamasında “Erdoğan’sız Bodrum’un tadı olmuyor.” demiş.

Kocadon’un gazetede yer alan ifadesi şöyle:

Cumhurbaşkanı’mız artık Bodrum’a gelmez oldu. Son 4 yıldır hiç uğramadı! İsteriz ki bu yıl tatilinin hiç değilse birkaç gününü Bodrum’un mavi suları, yeşil dağları ve mis havasında geçirsin. Geri dönmesini çok istiyoruz. Çünkü samimiyetle, kalben söylüyorum ki Erdoğan’sız Bodrum’un hiç tadı olmuyor!

Özlemiş demek ki…

Tabi bu ifadeler için “Nikahı CHP’de, AK Parti ile flört yapıyor” diyenlerde var!

xx           xx           xx

Sosyal medyanın en aktif isimlerinden biri olan işadamı Efendi Can da Kocadon’la ilgili oldukça ilginç bir paylaşımda bulundu. Şöyle;

Son günlerde Cumhurbaşkanını özlediğini dile getiren CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Kocadon.. Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a ‘Paralel Yapı Kurbanıyım’ dedi…!

FETÖ’nün güçlerinden ve Bodrum’daki yatırımlarından bahsetti. Ama hiç isim zikretmedi..!

Üstelik seçimlerde karşısına adayda çıkardıklarını belirtti..!

2012-2013 yıllarında Fetö Şenliklerini sponse etti..!

2014 Mart Yerel Seçimlerinde RTE için ‘Hırsız Var, Tapeler, Para Sayma Makineleri’ tek propaganda enstrümanı idi…!

Şimdi Kocadon, kurban mı? Kurtarılmış mı?

Bilirkişi raporları kabak gibi ortada ve ben biliyorum ki, bizi yada kendinizi kandırıyorsunuz gibi sanki Sn. Kocadon..! Doğruyu söyle rahatla..!”

Evet, şu Muğla’da herkesin bir FETÖ hikayesi var, ama ne hikmetse kimse de isim yok!

Peki doğru ne? Demokrat Partili mi? CHP’li mi? AK Partili mi? FETÖ’cü mü?

Keşke Efendi Can “doğruyu” da yazıverip, herkesi meraktan kurtarsaymış…

xx           xx           xx

Hürriyet Gazetesi’nin 13 Ağustos Pazar günkü sayısında Rifat Başaran imzalı habere göre, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ismi öne çıkıyormuş…

Yerel yayın organlarımızda Hürriyet Gazetesi’ndeki haber kaynak gösterilerek yapılan haberler ne tesadüfse “BÜYÜKŞEHİR BAŞKANLIĞI İÇİN KOCADON’UN İSMİ ÖNE ÇIKIYOR”  başlığı ile çıktı…

O haberlere göre CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile 2019 yılında yapılacak olan Yerel Seçimler ile ilgili çalışmalar başlamış.

İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Antalya, Mersin, Adana’da öne çıkan isimler açıklanıyormuş. Hatay’da mevcut belediye başkanının şansının yüksek olduğu ifade edilirken, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un isminin öne geçtiği kaydediliyormuş.

Haberin aslına baktım alakasız…

Orijinal haber “Muğla Büyükşehir Belediyesi için de Bodrum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ismi geçiyor.” ifadesiyle noktalanmış!

Bizim yerel gazetelerin haberleri ise “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a kadar ADALET yürüyüşünde de Mehmet Kocadon ve Kılıçdaroğlu birlikte yan yana yol yürümüşlerdi.” diye noktalanmış… (!)

xx           xx           xx

O aynı başlıklı haberler bazı meslektaşlarımızın başlığı bile değiştiremeyecek düzeydeki tenbelliklerinden o şekilde yayınlanmış olabilir. Yok öyle değilse, “Kocadon’un manipülasyonlarından biri daha” denilebilir…

“İsmi geçiyor” başka, “İsmi öne çıkıyor” başka bir şey…

Haberin aslına baktınız mı “İzmir için de büyük bir yarış yaşanıyor. Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu henüz bir niyet belirtmezken kendisinin aday olmaması durumunda eski İl Başkanı Alaattin Yüksel’i destekleyeceği konuşuluyor. Yine CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın da yarışa katılacak isimler arasında olduğu konuşuluyor.” denildiğini görüyorsunuz.

Haberde Muğla detaylandırılsaydı, “Aziz Kocaoğlu gibi Osman Gürün’ün de niyeti belli değil. Aday olmazsa, Fevzi Topuz ve Ali Arslan ile birlikte Mehmet Kocadon ve Ali Acar’ın yarışacakları konuşuluyor” diye yazılırdı.

Orijinal haber İstanbul, Ankara, İzmir üzerine kurulmuş. Ya kısa tutulmak istenmiş veya kısaltılmış olmalı ki, Aydın’dan hiç söz edilmemiş, Muğla içinde “Muğla Büyükşehir Belediyesi için de Bodrum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un ismi geçiyor.” demekle yetinilmiş…

xx           xx           xx

Tabi biz ne dersek diyelim, söz birliği etmiş gibi haberi paylaşan arkadaşlarımıza göre “Kocadon öne çıkıyor.”…

Çünkü “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a kadar ADALET yürüyüşünde de Mehmet Kocadon ve Kılıçdaroğlu birlikte yan yana yol yürümüşlerdi.”…

Bu mu?

Kimse de “Kocadon Bodrum’da ne yaptı da Büyükşehir’de ne yapacak?” diye sormuyor!

Restorasyon diye tahribatla karşı karşıya olan Bodrum Kalesi için kaç yazı yazdım, unuttum. Kale ile ilgili Kocadon kaç kelam etti?

Yel değirmenlerini ayağa kaldırmak varken, altında villalara göz yummak da kolay geldi!

İcraatlara” yine döneriz. Ama Büyükşehir’in bir “şovmene” ihtiyacı olduğunu sanmıyorum…

xx           xx           xx

Başkan Gürün’ün Kılıçdaroğlu ile yürüyememesi ile ilgili yeniden başkanlığı tehlikeye girdi yorumu yapabiliriz…

Ancak bu işler “adalet” yürüyüşünde Kılıçdaroğlu’nun yanında yürümekle halloluyorsa, Kocadon İstanbul’a yaklaşınca yürüdü. Ali Acar da Ankara’dan yola çıkınca yürüdü… Eğer Kılıçdaroğlu’nun tercih kıstası “adalet” yürüyüşü olacaksa, Muğla’nın “adalet” yürüyüşü rekortmenleri Fethiye’den Naciye Seçilmiş 6 günde 125 kilometre; yine Fethiye’den Rasih Kuşkonmaz 2 günde 24 kilometre; Köyceğiz’den Nurettin Türkmen 18 günde 216 kilometre yürümüş. CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün de günlerce yürüyüşte olduğu söyleniyor. (Kaynak H. Anıl)

Bu bakımdan Büyükşehir Belediye Başkanı kadın kotasından Naciye Seçilmiş veya gençlik kotasından Acar Ünlü olmasın?

Hem Osman Gürün bitti” demeden biter mi?

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
mehmet kaya 17 Ağustos 2017 / 09:12

Muğlalılık bilinci ve dayanışmasının arttığı bu günlerde aday belirlemeleri yapılırsa Muğla (yeni Menteşe) derin yapıları harekete geçip Kocadon’un önünü kesmeliler. Kılıçdaroğlu yedi yıldır genel başkan kimin samimi kimin şovmen olduğunu ayırt edecek kadar sağ duyu sahibi olmuştur. Büyükşehir için Kılıçdaroğlu’nun not defterinde Kocadon’un adının yazılı olduğunu sanmıyoruz. Milas, Yatağan, Kavaklıdere, Menteşe, Ula, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman, Fethiye ilçeleri harekete geçer Büyükşehir Belediye Başkanlığını Bodrum’a ve Kocadon’a kaptırmazlar. Kocadon vaktiyle Demokrat Partinin Genel Başkanlığına aday olmuştu. Büyükşehir adaylığı da DP Genel Başkan adaylığından öteye gitmeyecektir. Bodrum’da yirmi yıllık belediye başkanlığı yapmışlığı vardır. Bodrum için ne yapmış ta Muğla için ne yapacak. Kocadon’u CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapmaz. Belki Ak Partinin adayı olabilir. Gazeteci Sevilay Yılman’a verilen röportajda bu mesajı vermiş. “Erdoğan’sız Bodrum güzel değilmiş” Sanki Kılıçdaroğlu her gün Bodrum’mı?

salihdemir 17 Ağustos 2017 / 16:09

Sayın yorumcu Mehmet Kaya Mehmet Kocadon’un niçin önü kesilmeli. Osman Başkan partiye oy verenleri yok saydığı gibi parti örgütünü ele geçirerek doğruları söyleyen halkı savunanları partiden attırmıştır. Menteşe’de CHP’ye oy veren 10 kişiden 7 kişi partiye oy vermiyeceğini söylemektedir. Osman Başkan dönemine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu 2015 yılında bitirmiştir. Mehmet Kocadon’un Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı şimdiden hayırlı uğurlu olsun. 2019 yılından itibaren CHP’ye oy verenler göğsünü gere gere ben CHP’liyim diyebilsinler.