Kocadon nereden aday?

Bu haber 23 Temmuz 2013 - 9:51 'de eklendi ve 971 kez görüntülendi.

kocadonneredenaday12365465412321Geçen yıl Haziran ayında polis tarafından belediyede yolsuzluk yapıldığı iddiası ile gözaltına alınan ve bir süre cezaevinde kalan Bodrum’un Demokrat Parti’li Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Ankara’da CHP Genel merkezinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelmesi CHP’ye mi geçiyor dedikodularına neden oldu.

Haber Merkezi
Geçen yıl Haziran ayında polis tarafından belediyede yolsuzluk yapıldığı iddiası ile gözaltına alınan ve bir süre cezaevinde kalan Bodrum’un Demokrat Parti’li Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Ankara’da CHP Genel merkezinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya gelmesi CHP’ye mi geçiyor dedikodularına neden oldu. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un önümüzdeki yerel seçimlerde partisi Demokrat Partiden mi yoksa, CHP’den mi aday olacağı netlik kazanmazken, CHP il Başkanı Mustafa Öztürk, görüşmenin içeriği konusunda bilgi sahibi olmadığını söyledi. Öztürk, “Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon Sayın Genel Başkanımızdan randevu talep etmiş ve Ankara’da bu görüşme gerçekleşmiş. Görüşmenin içeriği konusunda bilgi sahibi değiliz. İki kişinin arasında geçen bir konuşma ve görüşme. Bodrum’un sorunları da olabilir, üyelik de olabilir. Partimizin tüzüğü açık. Önce üyelik başvurusu yapılır. Üyelik başvurusu yapılıp yapılmadığı da Çarşamba günü yapılacak olan Parti Meclisi (PM) toplantısında ortaya çıkar. Eğer üyelik başvurusu yapıldı ise, parti meclisinde kabul edilip edilmeyeceği tartışılır. Bunun dışında adaylık başvurusu için de izlenecek yol bellidir. Tüzük ne gerektiriyorsa o yapılır” dedi.
Öte yandan Bodrum’da AK Parti ve MHP’nin yerel seçimlerde Kocadon’u yıkmak için dirsek temasında olduğu ileri sürülürken, Kocadon’un AK Parti ve MHP dirsek temasının ardından CHP Belediye Başkan adaylığı için CHP Genel başkanı ile görüştüğü ileri sürüldü.
Öte yandan Geçen yıl Haziran ayında polis tarafından belediyede yolsuzluk yapıldığı iddiası ile gözaltına alınan ve Eylül 2012’de serbest kalan kocadon’u CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu telefonla arayarak geçmiş olsun dileğinde bulunmuş ve bu telefon görüşmesi CHP resmi internet sitesinde yayınlanmıştı. Telefon görüşmesinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu; “Özgürlüğünüzden ve Bodrum’a, Bodrumlulara hizmetten uzak tutulduğunuz yaklaşık 100 günü büyük bir üzüntü ile izledik. Hem sizin ve aileniz adına, hem Bodrumlular adına, hem de Türkiye’de hukuki uygulamalar adı altında yapılan hukuksuzluğa gerçekten üzüldük. Bu uygulamanın AKP’li olmayan herkese reva görülen, haksız, hukuksuz, adaletsiz bir uygulama olduğunu biliyoruz. Bu günlerin geçici olduğunu da biliyor ve buna inanıyoruz. Büyük geçmiş olsun. Tahliye olmanız nedeniyle de kutluyorum” mesajlarını vermişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.