Kocadon DP’den Mi, DSP’den Mi Aday Olur?! « Hamle Gazetesi

Kocadon DP’den Mi, DSP’den Mi Aday Olur?!

Bu haber 08 Ocak 2019 - 3:03 'de eklendi ve 4.210 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Geçen hafta cumartesi günkü “AK Parti’nin, CHP’nin Çıbanı Delindi Mi?” başlıklı yazımda her iki partinin de çıbanının delinmesinin zor olduğuna vurgu yaptım. Öyle oldu…

Geçtiğimiz hafta Çarşamba akşamı AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ve Seçim İşleri Başkanı Av. Mustafa Çelebi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve 23. Dönem Muğla Milletvekili Dr. Mehmet Nil Hıdır‘ın yeraldığı fotoğraf karesi sosyal medyaya düşürüldü ve Dr. Nil Hıdır‘ın Büyükşehir adayı olduğu algısı yaratıldı.

AK Parti’nin, CHP’nin Çıbanı Delindi Mi?” başlıklı yazımın çıktığı gün Cumhurbaşkanı Erdoğan da İzmir‘de Büyükşehir Adayı Nihat Zeybekçi ile ilçe belediye başkanı adaylarını açıkladı.

Ancak Dr. Nil Hıdır Muğla Büyükşehir Adayı olarak açıklanmadı.

Geçen hafta Perşembe günü de CHP kulislerine Merkez Yönetim Kurulu‘ndan (MYK) Bodrum ve Marmaris adayları için karar çıktığı, buna göre Bodrum‘da Mehmet Kocadon ve Yatağan‘da Haşmet Işık ile Marmaris‘te Mehmet Oktay ve Ortaca‘da Hasan Karaçelik‘in aday olacakları açıklanmıştı… Erkenden sevinenler, üzülenler olmuş ve ben de açıklamanın 15 Ocak‘ta yapılabileceğini yazmıştım.

Tabi bu yazım bir “Ben demiştim” yazısı da değil… Öyle yapanlardan da hoşlanmıyorum…

xx           xx           xx

CHP’nin Muğla çıbanı delinmek şöyle dursun, kangrene neden olmak üzere… Bir arkadaşım, “CHP bazı adayları yıpranmasınlar diye açıklamıyormuş” dedi…

AK Parti’de Muğla’da aynı kaygıyı taşıyor olmalı!

Bence 1 Nisan‘da açıklasınlar. Adayları hiç yıpranmamış olur, diyeceğim ama neredeyse yıpratılmayan, harcanmayan da kalmadı…

Galiba bir tek bizim patron kaldı; Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu.. Aday kıyma makinesine bir tek O‘nun adı atılmadı. Gerçi O nasibini 24 Haziran seçimlerinde aldı, ama belli mi olur.. AK Parti‘nin Büyükşehir adayı ile ilçe adaylarının bugün (8 Aralık) açıklanmasını bekleyenler var, bakarsınız Büyükşehir Adayı olarak Hayati Nizamoğlu açıklanır.

Gerçi O böyle bir şey düşünmüyor, ama kimseye “Düşünüyor musun?” diyen de yok.

Aslında “yıpratılmamış” başka isimler de var, ama kendileri ortaya çıkmadıkları gibi, kendilerinin aday gösterilmesinden de adeta endişe duyuyorlar.

Bu endişe aday gösterilip seçilememe değil de aday gösterilip sonra vazgeçilme endişesi…

xx           xx           xx

AK Parti bugüne kadar Muğla‘da her yerel seçimde “top çevirdi”. Hiçbir zaman gole gitmek gibi bir niyeti olmadı. Peki niyetlense ne olurdu derseniz, pek de bir şey olmazdı. Çünkü Muğla AK PartiMuğlalı” değil..! AK Parti‘nin Muğla‘da hiçbir zaman “Muğlalı” olmak gibi bir niyeti de olmadı…

O yüzden AK Parti’nin Muğla yerel seçimlerinde gole gidebilecek oyuncusu yok.

Ben bir gazeteci gözüyle en çok bir elin parmağı kadar isim sayabilirim.. Onlardan biri de İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer‘di..

Ne hikmetse O‘nu da aday yapmamak için ellerinden geleni yaptılar.

Burada da bir “FETÖ eli” aramak, sanıyorum paranoyaklık olur…

Sanki birileri Muğla’da “CHP’nin” değil de “Osman Gürün iktidarının” devam etmesini istiyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan hafta sonunda İzmir de adaylarını açıklarken yaptığı konuşmada, “İzmir’de Katı atıklar İçin hala ‘Vahşi atık depolama sistemi’ mevcut..! Yakışıyor mu? Çevreci biziz biz.” dedi..

xx           xx           xx

Bizim Efendi Can‘da Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın bu sözünü paylaşırken, “Belediyecilikte Halkçılık İlkesinden kopmuş olan Muğla CHP yerel yöneticileri, Bu dönem kenara çekilerek Muğla’nın kısmetini kapatmamalıdır..!” diye eklemiş.

Bu sözün sahibi Cumhurbaşkanı Erdoğan olsaydı şöyle yazardım:

Sayın Erdoğan sizinkileri Muğla’da CHP’den buldukları Barış Saylak gibi bir isim daha bulup çıkarıp Büyükşehir’e aday yapamıyorlar ki.. Muğla’nın kısmetini yine sizinkiler kapatıyor. Yarın büyükşehire göstreceğiniz aday seçimi kazanamazsa Muğlalıları değil, Muğla teşkilatlarınızı yönetenleri cezalandırın.

Yok o sözler Cumhurbaşkanına ait değil de Efendi Can‘a aitse, O‘na da “Efendi bey Muğla’yı biliyor, AK Parti’yi yönetenleri tanıyorsunuz. Neden böyla yazıyorsunuz?” demekten kendimi alamazdım. Alamadım da…

Neyse Efendi Can beğense de beğenmese de AK Parti‘nin adayları bu hafta belli olur artık.

MHP ile ilçelerin paylaşımında anlaşmaya varılırsa… Sanki aday İskender Gencer olsaydı, MHP ile hiç sorun yaşamayacaklardı. Bir de Bodrum ve Ortaca MHP’ye verilmiş olsaydı…

xx           xx           xx

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün adayların belirlenme sürecinin başladığı günlerde, “Partimiz adayları bir an önce açıklamalı. Kırgınlıkları gidermeliyiz.” demişti. CHP Genel Merkezi de 4 Muğla milletvekilinin baskılarına direnemedi, Başkan Gürün‘ü aday ilan etti. Etti de ne oldu?

Kırgınlıklar giderilmedi, daha da arttı ve artmaya devam ediyor…

Sadece Osman Gürün‘ün değil, Mürsel Alban‘ın varlığı da açıklanmayan ilçelerde adaylıkların kesinleşmesine engel olduğu gibi, Muğla‘da İYİ Parti&CHP İttifakını da olumsuz etkiliyor…

Son nokta da kulislerde Başkan Gürün‘ün Bodrum‘da Mehmet Kocadon‘a, Marmaris‘te Ali Acar‘a, Yatağan‘da Haşmet Işık‘a karşı çıkarken, Mürsel Alban da Başkan Işık‘a sahip çıkıp, Ortaca‘da Hasan Karaçelik‘in yerine Mehmet Sertkaya‘yı istiyor. Bütün bunlar Muğla‘da CHP‘ye kan kaybettiriyor. Muğla‘da sandığa gitmeyecek olanların sayısı her geçen gün artıyor.

Biz ne dersek diyelim, belki AK Parti’de adaylarını açıklamak için CHP’nin son durumunu görmek, fırsatı değerlendirmek istiyor olabilir… Anlayacağınız şimdi CHP’de de gözler 15 Ocak’ta yapılacak Parti Meclisi toplantısına çevrilmiş durumda.

xx           xx           xx

Geçtiğimiz günlerde Hasan Balı sosyal medya hesabından paylaşımında “Muğla kilitlendi” dedi.

Ben de 5 Ocak Cumartesi günü “AK Parti’nin, CHP’nin Çıbanı Delindi Mi?” başlıklı yazımı, “… Çünkü CHP Merkez Yönetim Kurulu‘ndan çıkan karar ‘Bodrum Gordiyomu’nu çözemez. Orada ‘Gordiyom’; İYİ Parti adayı Mehmet Tosun… Sanki ufukta Muğla‘nın İYİ Parti-CHP ittifakı dışında kalacağı ve ufukta üçüncü adayın yolda olduğu görülüyor…” diye noktalamıştım.

Gordiyom veya kördüğüm kaynağı Kocadon- Osman Gürün fay hattı olmakla birlikte Mehmet Tosun‘un adaylığı da…

AK Parti ilçeleri MHP ile paylaşamadığı için, CHP’de İYİ Parti ile Bodrum konusunda anlaşmaya varamadığı için beklenen açıklamayı yapmadı.

Tabi Muğla‘da CHP‘yi asıl kilitleyip, düğümleyen Osman Gürün‘ün “ihtirası”, Kılıçdaroğlu‘nun “basiretsizliği”… Hasan Balı paylaşımında kilidin açma yolunu da göstermiş; “Bir Büyükşehir adayını değiştirmek. İki Muğla’yı ittifak dışı bırakmak.

Birinci çözümü uzun zamandır herkes gibi ben de söylüyorum. “Alın Osman Gürün’ü bütün ilçeler rahatlasın” diyorum. İkinci çözüme ise katılmıyorum.

xx           xx           xx

Birinci çözüm olmazsa, ikinci çözüm; yani İYİ Parti‘nin kendi adayları ile seçime girmesi daha çok AK Parti‘nin ilçe adaylarına yarar… İYİ Parti seçime Behçet Saatcı‘nın Büyükşehir adaylığı ile giderse, Başkan Saatcı İYİ Parti ile birlikte MHP‘nin tamamına yakın oyunu almakla kalmayıp, CHP‘den de AK Parti‘den de alacağı oylarla 30 büyükşehirden birini kazanmış olur.

İlçelerde ise İYİ Parti‘nin CHP‘den alacağı oylar Yatağan, Fethiye, Dalaman, Ortaca ve Ula‘yı AK Parti‘nin garantilemesini sağlar… İttifak Bodrum nedeniyle bozulursa; yani Kocadon‘un da, Tosun‘unda Bodrum adayı olduğu profilde böyle olur.

Yok eğer ittifak Osman Gürün nedeniyle bozulursa Mehmet Kocadon‘un Büyükşehir adaylığında İYİ Parti Bodrum‘da Mehmet Tosun, Fethiye‘de Behçet Saatcı, Marmaris‘te Ali Acar, Ortaca‘da Hasan Karaçelik ve Yatağan‘da Haşmet Işık ile Muğla‘yı alır…

Tabi bir ihtimal daha var… 15 Ocak‘ta CHP Merkez Yönetim Kurulu‘ndan öyle bir ters karar çıkar ve bu karar da Parti Meclisi‘nde onaylanırsa Mehmet Kocadon gemileri yakıp Demokrat Parti‘den, DSP‘den veya bağımsız olarak Büyükşehir adayı olur.. Ya kazanır ya da Osman Gürün’ü de kaybettirir…

Evet bu hafta herkesin çıbanı delinecek ve birileri de kangrenden fena zehirlenecek…

—————————————-                                                                                                  —————————————–

GÜNÜN SÖZÜ; Kış Bahane Aslında, Sahte İnsanların, Sahte Dostlukları, Samimiyetsiz samimiyetleri Üşütüyor Bizi, Öyle işte… (Alıntı)

ÇİVİ

Arkadaşım, “Kemal Kılıçdaroğlu, İlhan Kesici yerine Eren Erdem’i milletvekili yapsaydı devrim mi engel olurdu?” diye sordu.

Beni Bi Gülmek Aldı: )))))


Bu köşede yer alan içeriklerin sosyal medya üzerindeki paylaşımlarına yapılan yorumlarla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluk, yorum yapan kişilere aittir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

3 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 08 Ocak 2019 / 09:07

Günaydın dostlar,

zor bir yazı,emeğine sağlık üstad,

Siyaset bir “Yönetişim Bilimi,” ise, bütün bu senaryolarda HALK NEREDE?
gerçekten,ahlaka mugayyir herşey bu sinemada…
HALK BİLMEZ BİZ BİLİRİZ diyenler KURTULUŞ SAVAŞINDAKİ GİBİ BİR MAĞLUBİYETİN MÜMESSİLİ OLACAKLARDIR,
Her türlü ayak oyunu ve etik dışı işlerle yol almaya çalışan,
para ile,mafiamatik ilişkilerle,çıkarları karşılığı yazan kalemşörlerle,holgianlarla,dedikodu ve algı yönetimi ile yapılan bu KİRLİ SİYASETİ BU MİLLET ARTIK YEMİYECEKTİR.
SUPRİZLERE HAZIR OLUN,
ARTIK İNSAN ve ÇEVRE ODAKLI,TEMİZ SİYASET VE AHLAK OLACAK BU TOPRAKLARDA,

Selam ve Saygılarımla,

Ortaca’da GÜCÜNÜ HALKTAN ALAN,BİR YERDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI MAKAMININ İMKANLARINI ŞAHSİ SİYASİ MENFAATLERİ İÇİN KULLANAN,
DİĞER TARAFTA İLÇE BAŞKANLIĞINI MAKAMINI AYNI ŞEKİLDE ŞAHSİ SİYASİ MENFAATLERİ İÇİN ZİMMETİNE GEÇİREN,SİYASİ SİCİLLERİ KİRLENMİŞ GÜÇ ODAKLARINA KARŞI BU ADİL OLMAYAN YARIŞTA,
HALKTA KARŞILIĞI EN YÜKSEK ADAY ADAYI,
MEHMET KEZA KUNDAKÇI,
İŞİMİZ ORTACA,GÜCÜMÜZ ve GÖNLÜMÜZ ORTACA,

gerçek CHP'li 08 Ocak 2019 / 13:46

Mehmet Kocadon Büyükşehir aday adaylığını açıkladığında Belediyeyi seçilmişlerle yöneteceğim. Kapalı kapılar ardında belediyeyi yönetmiyeceğim demişti. Gezici araştırma şirketinin yaptığı ankete katılanların % 47,1’i Mehmet Kocadon % 25,3’ü sayın Osman Gürün’ü Büyükşehir Başkanı olarak görmek istediklerini beyan etmişlerdir. Başta Mehmet Kocadon olmak üzere Ali Acar eski milletvekilleri, eski belediye başkanları, eski il ve ilçe başkanları birleşerek Genel Merkeze gitmelidir. Genel Merkezden sonuç çıkmazsa Mehmet Kocadon kendisine umut bağlayan Muğla’lı CHP’lilere sahip çıkmak için gerekirse DSP’den aday olmalıdır. Yeter artık.

Reşat Öztepe 08 Ocak 2019 / 17:12

Gocuman; Yazınızı okudum. Gayet seviyeli ve ışık tutucu.Bugün de (08.01.2019) Fethiye İlçesi Eski Ölüdeniz Beldesi Belde Belediye Başkanı Kemalettin YILMAZ Beyefendi AK PARTİ Saflarına 405 arkadaşı ile birlikte geçti. hayırlı olsun. Sevgi ve saygı.