Kocadon Büyükşehir’e adaylığını açıkladı

Bu haber 19 Ekim 2018 - 0:22 'de eklendi ve 1.225 kez görüntülendi.

CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. CHP Muğla İl Başkanlığı’na aday adaylığı için başvuruda bulunan Mehmet Kocadon, daha sonra yaptığı konuşmasında, “Bodrum aşkı Muğla aşkına dönüştü” dedi. Kocadon konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda ilçe belediyelerden alınan gelir kaynaklarının yasalar çerçevesinde ilçe belediyelere geri teslim edileceği sözünü verdi.

Kadir Tamer

CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Öğle saatlerinde adaylık başvurusu için CHP Muğla İl Başkanlığına gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, vatandaşların sevgi gösterileri arasında parti binasına girerek adaylık başvurusunu teslim etti. Adaylık başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından parti il binasının bahçesinde vatandaşlara seslenen Mehmet Kocadon, 20 yıllık belediye başkanlığı tecrübesi bulunduğunu söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip olduğunu 2016 yılında açıkladığını kaydeden Mehmet Kocadon, “Bugün bir formaliteyi tamamlayarak başvurumuzu yaptık. Ben bu göreve talibim. Paylaşımcı ruhumuz ne yazık ki bu dönemde biraz eksik kaldı. Yerelin gücü, mülkü, araçları maalesef bir bütün olarak paylaşılamadı. Şartları zorladık. Siyasi erklere gittik, yardım edin dedik. Maalesef iyi yönetilen Muğlamız, biraz bürokrata, bürokrasiye takılı kaldı. Bunun için 2016 yılında bu göreve talip olduğumuzu herkese açıkladık. Şimdi Bodrum aşkımız Muğla aşkına dönüştü. Muğla kazanacak” dedi.

Muğla’nın oyuna talibim

Kocadon konuşmasına şöyle devam etti:

Yolu sevgiden geçen insanların buluştuğu isimdir Mehmet Kocadon. Ben onun için sadece CHP’nin değil bütün Muğlamızda yaşayan tüm halkımızın oylarına talibim. Sevgimle, saygımla, bu hoşgörüm ile onların oylarını alacağıma inanıyorum. Muğlamız çok büyük ve bu büyüklüğünden zaman zaman sıkıntılar yaşıyoruz. Merkezi yönetim ile işbirliği yaparak Muğlamızın merkezi yönetimden gelecek kaynaklarını aktarmak, daha fazla gelir getirmek için her türlü mücadeleyi yapacağıma buradan sizlere söz veriyorum.”

Seçilmişlerle yöneteceğiz

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda ilçelerin ellerinden alınan gelir kaynaklarını geri vereceğini kaydeden Mehmet Kocadon, “Bizde bir söz vardır, ‘damdan düşenin halini damdan düşen anlar’. Ben bu damdan düştüm arkadaşlar. Onun için burada söz veriyorum. 2019 yerel seçimlerinde seçilen her belediye başkanıma, meclis üyelerine ve muhtarlarıma elimden geldiği kadar hatta kendi ilçelerin değerlerini gelirlerini yasaların bana verdiği yetkiye kadar geri vereceğime söz veriyorum. Muğlamızı seçilmişler ile yöneteceğiz. Yani Muğlamızı muhtarlarımız, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, sivil toplum örgütleri başkanlarımız ile birlikte yöneteceğiz. Bakın ben bugün bu göreve halkımın, üyelerimin huzurunda talip oldum. Kapalı kapılar ardında hiçbir hesabım, imza atmışlığım yok. Meydanlardan sokaklardan gelerek kazanacağım. Yıllar önce Muğla’ya yalnız gelmiştim kalabalık gitmiştik. Bu sefer kalabalık geldim ve burada kalacağım. Başta söylediğim gibi yolu sevgiden geçen insanlarla gönül birliği yapmaya her zaman hazırız. Biz elimizi uzattık tutanlar oldu, tutmayanlarda oldu. Şimdi Muğla halkına kucaklarımı açıyorum. Gönül birliği, barış, huzur için halkça seçilmişlerle paylaşım doğru adres CHP ve Mehmet Kocadon’dur” dedi.

Konuşmasının ardından Mehmet Kocadon, sevgi gösterileri arasında parti binasından ayrıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.