Koç Fest etkinlikleri devam ediyor

Bu haber 23 Nisan 2015 - 11:27 'de eklendi ve 680 kez görüntülendi.

IMG_1442
Koç Fest etkinlikleri devam ediyor
Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın finalleri ile eş zamanlı gerçekleşen Koç Fest, bu yıl Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde start verdi. Spor, müzik ve eğlencenin buluştuğu Koç Fest’te spor karşılaşmaları sonrası maçı izlemeye gelenler Semih Saygıner’in bilardo gösterisini ilgiyle izledi.
Mert Can Kaymak
Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nın finalleri ile eş zamanlı gerçekleşen Koç Fest, bu yıl Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde start verdi.

Koç Fest kapsamında, bu yıl Semih Saygıner’in bilardo gösterisi ve ünlü rock grubu Athena’nın konseri eğlendirdi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Gediz Üniversitesi basketbol maçını aynı akşam konser verecek olan Athena grubu ilgi ile izledi. Maçın ardından Türk ve Dünya Bilardosunun ünlü isimlerinden Semih Saygıner seyircilere bilardonun kurallarını anlattı. Saygıner’in bilardo topları ile yaptığı gösteri seyircilerden tam puan aldı.

Festival Hakkında bilgi veren Koç Holding Kurumsal Marka Müdürü Okyar Tuncel;”Spor, müzik ve eğlenceyi bir araya getiren Türkiye’nin en büyük gençlik festivali Koç Fest, Koç Holding tarafından ilk kez 2006 yılında gerçekleştirildi. Koç Fest kapsamında, 10 yılda 32 şehir gezildi, 79 festival ve yüzlerce etkinlik düzenlendi. Sporun toplum hayatının kalitesini arttırdığına ve gençlerin gelişimine katkı sağladığına inanan Koç Holding, 2009 yılında “Türkiye Üniversite Spor Oyunları”nın ana sponsoru olarak tüm üniversite sporlarını Koç Fest’e dahil etti. Böylece üniversiteler arası düzenlenen en prestijli spor etkinliği, “Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları” adını alarak festivalin vazgeçilmez bir parçası haline geldi. 2009 yılından bu yana her yıl 40 branş 20.000’i aşkın sporcu Türkiye Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’nda yer aldı. Sporun evrensel değerleri olan birlik ve beraberlik duygusu, tüm üniversitelilerin katılımıyla Koç Fest’i diğer festivallerden ayrı bir yere taşıdı. Her yıl müsabakalarda başarılı olan sporcu ve takımların bir kısmı, Koç Holding desteğiyle uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil etti ve etmeye devam ediyor. Koç Fest, gençliğin enerjisini ve özgür ruhunu en iyi yansıtan rock müziğin sevilen sanatçı ve gruplarını üniversitelilerle buluşturdu. Bugüne kadar; Manga, Hayko Cepkin, Şebnem Ferah, Mor ve Ötesi, Aslı, Emre Aydın, Gripin, Model gibi dev isimler Koç Fest sahnesinde yer aldı. Koç Fest önümüzdeki yıllarda da en beğenilen rock müzik grup ve sanatçıları ile konserlerine devam edecek. Eğlenceli ve yepyeni etkinlikler Koç Fest ile kampüslere taşındı. Gündüz etkinlikleri kapsamında, Koç Holding topluluk şirketleri desteği ile gerçekleştirilen oyunlara katılan üniversiteliler unutulmaz anlar yaşadı” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.