Kobani eylemleri turizmi az da olsa etkiledi

Bu haber 13 Ekim 2014 - 0:33 'de eklendi ve 500 kez görüntülendi.

kobaniiiiİŞID’in Kobani’ye yönelik saldırıları bahane edilerek Türkiye’nin birçok yerinde olayların çıkartılması Muğla’nın gözde turizm merkezi Marmaris’te turizmi az da olsa etkiledi.

Haber Merkezi

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, turizm sezonunun sonuna yaklaşıldığını ve bölgelerinde kayda değer olmayan az sayıda rezervasyon iptalleri yaşandığını söyledi.
Gelecek turizm sezonuyla ilgili endişe duyduklarını ifade eden Bülbüloğlu, “Çünkü 2015 satışları devam ediyor. Özellikle İngiltere pazarından sorgulamalar yaşıyoruz. Sanırım, Ortadoğu’daki olayların Türkiye’ye de sıçradığına dair İngiliz medyasında bazı haberler çıkıyor. Bu durum gelecek müşterilerde tedirginliğe neden oluyor ama bu olumsuzluklar uzamazsa bir sıkıntı yaşamayız. Ancak uzar ve sürekli gündemde kalırsa 2015 rezervasyonları sıkıntılı olur” dedi.
Bülbüloğlu, gelecek sezon tatile çıkmayı planlayanların büyük bir kısmının nereye gideceğine henüz karar vermediğine dikkati çekti.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.