Kızılderililer Bodrum’da

Bu haber 30 Temmuz 2013 - 21:56 'de eklendi ve 1.053 kez görüntülendi.

kizilderelilerbodrum1231354564321Ekvator’dan Bodrum’a gelen kızılderililer, belediye meydanında yaptıkları şovla beğeni topladı.
Haber Merkezi
Ekvator’dan Bodrum’a gelen kızılderililer, belediye meydanında yaptıkları şovla beğeni topladı. Bodrum Belediye Meydanında gösteri yapan Casar, Sose ve Modres kardeşler, çaldıkları müzik ve yaptıkları dans şovuyla yerli ve yabancı turistlerden ilgi gördü. Güney Amerika’nın Ekvator bölgesinden gelen üç kardeş, ‘Sayrı Nan’ ismini verdikleri müzik grubu ile dünyayı gezerek müzik kültürlerini tanıtıyor. Daha çok meditasyon müziği yapan grup, çıkardıkları albümlerini satarak geçimlerini sağlıyor. Bir hafta boyunca Bodrum’da sokak konseri veren grup, giydikleri yöresel kızılderili kıyafetleriyle ilgi odağı oluyor. Kızılderili olduklarını söyleyen grup, bir hafta boyunca Bodrum’da olacaklarını ifade ederek “Kendi kültürümüzü dünyaya tanıtıyoruz. Bu hafta Bodrum’dayız ve birkaç şehir gezdikten sonra başka ülkelere gideceğiz. Meditasyon müziği yapıyoruz. Biz, kızılderililer olarak bu müziklerle eğleniriz” dedi.
Vatandaşlar ve turistler, kızılderili kıyafetleriyle kabile üyelerini andıran grupla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.