Kızılay’dan Hamle’ye ziyaret

Bu haber 03 Nisan 2019 - 1:09 'de eklendi ve 578 kez görüntülendi.

Şubat ayında göreve gelen Yusuf Kayacık Başkalığındaki Kızılay İl Yönetimi Hamle Medya Grubunu ziyaret etti.

Metin Karakoç

Şubat ayında göreve gelen Yusuf Kayacık Başkalığındaki Kızılay İl Yönetimi Hamle Medya Grubunu ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Kayacık ve yönetimi, Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ve yönetim Kurulu Üyeleri Hafize Nizamoğlu Acar ve Burak Nizamoğlu ile fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarette Konuşan Kızılay Muğla İl Başkanı Yusuf Kayacık, “ Bizim Kızılay olarak şöyle bir değerlendirmemiz var. Biz hep uçlarda kalıyoruz. Kan Merkezimiz Denizli’de, kanda Denizli’ye bağlıyız. Afet Yönetim merkezimiz İzmir’de afet olduğunda İzmir’e bağlıyız. Ben bunu genel başkanımız ile de görüştüm, Vali hanım ile de görüştük. Hem afet yönetimini hem de kan merkezini buraya almak zorundayız. Kış aylarında 1 milyon olan nüfusumuz geçen Kurban Bayramı’nda 12 milyona çıktı. Allah Göstermesin 12 milyon nüfus buradayken bir deprem ya da sel olsa ne devletin gücü yeter ne kimsenin. Biz göreve geldikten sonra maalesef Milas’taki göçük meydana geldi. Hemen arayıp bilgi istediler dedim gece -8 derece bekleniyor. Telefon çekmiyor bölgede. Hemen olay yerine iki araç geldi biri elektrik telefon ve internet sağlamaya, diğeri sıcak yemek vermeye başladı. Bu arada çadırda kuruldu. Bunu Muğla’da yapabilecek başka kurum yok. Kızılay bu denli kudretli kurum olduğunu anlatmak bir kere benim boynumun borcu. Kızılay deyince aklımıza kan geliyor, kan sadece damla. Burada eğer istediklerimizi yapabilirsek 200 kişiye istihdam sağlanır. Eğer kan merkezi ve afet merkezini buraya alabilirsek. Burada bir Kızılay Market açmayı düşünüyoruz insanlar gelsin üstüne olan kıyafeti alsın, ihtiyacı olan alsın istiyoruz. Bunun ile ilgili Milli Emlak Müdürlüğümüz ’den tahsisler istedik. Devletin FETÖ’den el konulan yurtlar var. Bu yurtlardan birini alıp Kızılay kız yurdu yapmak istiyoruz. Kızılay 50-60 üye ile küçük yapılanma ile ilerliyor. Ben bu sayıyı yeterli görmüyorum. Bu yüzden ‘Hedef 5 bin üye’ diye bir kampanya yapıp geliştirmek istiyorum” dedi.

Hamle Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu ise, “ Kızılayın kara gün dostu olduğunu biliyorum ama Muğlalıların hayatında Kızılay çocuklarımıza dağıtılan fitre zarfıdır. Bunu dışında birde kan bağışıdır. Fikirlerinize destek olmamak mümkün değil. Muğla’da bu tür kurumlar küçük olsun benim olsun şeklinde yönetilir. Aslında ne kadar halka açılırsa üyeler de başarılı olan yönetime desteğini verir. Bizim Muğla Ortak Akıl Birliğinde de konuştuğumuz bir şeydir kan merkezi. Zamanında kan merkezi Muğla’da açılsın diye Hamle olarak çok mücadele ettik. Sonra Denizli’ye gitti. Çok güzel fikir bunu Muğla’da yapmalıyız. Afet Yönetim Merkezi Muğla’da olması lazım. Halkımızın üye olmasını sağlamamız lazım. Biz Hamle olarak yanınızdayız. Bu kente tek çivi çakana, taş üstüne taş koyana destek oluruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.