Kızılada’da plaj temizliği

Bu haber 20 Temmuz 2018 - 2:55 'de eklendi ve 584 kez görüntülendi.

Dünyanın en büyük tur operatörü olan TUI’nin her yıl geleneksel hale getirmiş olduğu plaj temizliği etkinliği bu yıl Kızılada’da gerçekleştirildi.

Nazife Taşdelen

Dünyanın en büyük tur operatörü olan TUI’nin her yıl geleneksel hale getirmiş olduğu plaj temizliği etkinliği bu yıl Kızılada’da gerçekleştirildi.

Etkinliğe TUI’nin Fethiye çalışanları ile Deniztemiz Derneği/Turmepa ve Dünya Seyahat Vakfı (Travle Foundation) yetkilileri katıldı.

Toplamda 28 kişinin katıldığı etkinlikte 163kg atık toplandı ve atıkların büyük bir kısmının plastik olduğu gözlemlendi. Atıklar kıyıdan küçük bir tekne yardımıyla tekneye taşındı ve Fethiye’ye getirildi.

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Fethiye Şube Müdürü Yenal Yelken, Fethiye’nin doğa harikası olan kıyılarının temizliğine her yıl böyle güzel katkılarda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Yelken, “Bu organizasyonda bizlere her zamanki desteklerinden dolayı Deniztemiz Derneği / Turmepa yetkilisi Ersin Özer Hanım’a, Travel Foundation yetkilisi ve aynı zamanda Mavi Dalga projesi koordinatörü ve Travel Foundation Türkiye Müdürü Vicky Erdoğan hanıma ve gerek Mavi Dalga projesi kriterlerine uygunluğundan, gerekse deniz sürdürülebilir hayatına karşı duyarlığından dolayı TUI’nin iş ortağı Grand Barış teknesi sahibi Barış İbiş’e teşekkürlerimi sunarım. Fethiye için herkesin yapabileceği bir şeyler var” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.