Kıyısal Muğla ile kırsal Muğla bütünleşecek

Bu haber 08 Mayıs 2015 - 0:49 'de eklendi ve 589 kez görüntülendi.

kiyisalMarmaris Ticaret Odası tarafından birincisi düzenlenen 1. Gastronomi ve Kültür Şenliğinde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, kıyısal Muğla ile kırsal Muğla’yı bütünleştireceklerini açıkladı.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Marmaris Ticaret Odası’nın düzenlediği Marmaris Bal Evi 1. Gastronomi ve Kültür Şenliği’ne katıldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 1. Marmaris Bal Evi Gastronomi ve Kültür Şenliği’nde yaptığı konuşmada, ilki düzenlenen Kültür Şenliği’nde gördüklerinin kendisini mutlu ettiğini, turizmin gelişmesinde ve geleceğe taşınmasında önemli bir projenin ilk adımının atıldığını, kültür öncelikli turizmin gerekliliğinin ortaya konduğunu söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün; “Marmaris özelinde Muğla genelinde yapılmakta olan turizmi ele almamız ve tekrar değerlendirmemiz gerekiyor. Muğla’mızı ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerimize sadece deniz, kum ve güneşi sunuyoruz. Oysa Muğla, tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile çok önemli bir coğrafya. Bu güzellikleri, değerlerimizi dejenere etmeden turizme sunmalıyız. Kıyısal Muğla ile kırsal Muğla’yı bütünleştirip kırsaldaki değerlerimizi kıyısaldaki turizm hareketi içine sokarak turizmi zenginleştirmeliyiz. Marmaris Bal Evi 1.Gastronomi ve Kültür Şenliği’nde sergilenen etkinlikler, lezzetler, geleneklerimiz, kıyafetlerimiz, türkülerimiz mutlak suretle kültür turizmi içindeki yerini almalıdır. Turizmi Muğla’mızda 12 aya çıkarmak için de kültür turizminin yanında, sağlık, spor turizmine de önem vermeliyiz. Çünkü Muğla’nın doğal zenginlikleri, iklimi, değerleri turizmin 12 aya yayılması için son derece uygundur” dedi.
Marmaris Ticaret Odası’na Marmaris 1.Gastronomi ve Kültür Şenliği’ni Hıdırellez’de bir buluşma gününde düzenlediği için teşekkür eden ve bu birlik ve beraberliğin bütün yıla yayılması gerektiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, bu şenliğin her yıl düzenlenmesini ve geleneksel hale gelmesi temennisinde bulundu.
 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.