‘Kıyafet’ Uygulamasına Akça’dan Tepki

Bu haber 16 Şubat 2018 - 0:22 'de eklendi ve 916 kez görüntülendi.

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Avukat Gültekin Akça, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesinin taksicilere yönelik kıyafet uygulamasına tepki gösterdi.

Haber Merkezi

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediyesi Grup Başkan Vekili Avukat Gültekin Akça, CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesinin taksicilere yönelik kıyafet uygulamasına tepki gösterdi.

Taksicilerin sıkıntılarını yerinde dinleyen Akça, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan ve uygulanmayan taksici esnafına yönelik il genelinde kıyafet zorunluluğu taksici esnafının tepkisine neden olmuştur. Ziyaret ettiğim taksici esnafı bu konudaki şikâyetini tarafıma da bizzat dile getirmişlerdir” dedi.

Akça açıklamasına şöyle devam etti:

“Taksiciler, serbest olarak çalışan belediyenin sadece gözetiminde olan ve belediye ile hiçbir organik bağı olmayan esnaflardır. Bunlara yönelik baskı mahiyetinde kıyafet uygulaması doğru değildir. Zaten Türkiye’nin hiçbir yerinde de uygulaması bulunmamaktadır.

Esasen, zaman zaman uzun süreli nöbet tutan, yağmurlu, çamurlu günlerde müşterisinin eşyasını taşıyan taksicilerin önerilen kıyafetle bu mesleği yapmaları mümkün değildir.

Devlet memurlarında bile kıyafet serbestliğinin uygulandığı Türkiye’de taksicilere bu denli kıyafet uygulaması zorunluluğu özgürlüklerin kısıtlanması anlamına gelmektedir. Bu uygulama Muğla Büyükşehir Belediyesine yakışmamıştır. Alınan bu karardan geri dönülmelidir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 19 Şubat 2018 / 14:21

Muğla Büyükşehir’i iğne deliği kadar küçük meselelerde bile çok sert eleştiren bir insanım ama bu konudaki şu tutum amaca yönelik değil,maalesef,taksici esnafı aslında çok değerli ve önemli bir kamu hizmeti görmektedir,her ne kadar her meslekte ve her kesimde olduğu gibi kötü örnekleri tenzih ederiz,bu açıdan bakıldığında taksici esnafımıza değerli ve temiz bir görünüm ve meslek takdirini işlemek esnafımıza saygının ve değer vermenin somut bir kanıtıdır diye düşünüyoruz.